Циклон “Фредді” вбив в Малаві вже майже 100 людей

Циклон “Фредді” вбив в Малаві вже майже 100 людей

Тропічний шторм "Фредді", який вдруге обрушився на Малаві в ніч на 13 березня, став причиною загибелі 99 людей. Постраждало ще 10 тис. осіб. Потужні зливи також пошкодили електропостачання та інфраструктуру в південноафриканській країні.

Як пише Bloomberg, президент Малаві Лазарус Чаквера оголосив стан стихійного лиха в південному регіоні держави. Тут розташовані населені пункти, що постраждали від стихії найбільше, включно з економічною столицею Блайнтайр.

Це дасть змогу уряду Малаві швидше реагувати на катастрофу. Водночас наразі голови держави в країні немає, він перебуває з офіційним візитом в Катарі.

Нині велика частина країни залишається знеструмленою через наслідки циклону.

https://twitter.com/actus_meteo/status/1635517543002648578

Нагадаємо, циклон “Фредді” став найбільш довготривалим тропічним циклоном за всю історію спостережень. Йому вдалося перевершити рекорд свого “попередника” – урагану “Джо” – тривалістю 31 день. Він вже пройшов шлях завдовжки 8 тис. км та зачепив Маврикій, Мадагаскар, Малаві та Мозамбік.

Вперше "Фредді" атакував південно-східне узбережжя Африки 24 лютого 2023 року. Тепер він знову повернувся до Мозамбіку та Малаві.

Як писав "Ми-Україна" раніше, президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден і прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак провели зустріч у Сан-Дієго, США. Під час неї політики обговорили подальшу підтримку України, загрози з боку Китаю, санкції проти росії тощо.

Сунак після зустрічі зазначив, що Велика Британія працюватиме разом із союзниками, щоб подолати економічні наслідки жорстокої агресії російського диктатора Володимира Путіна.

Головне