Світові ціни на нафту продемонстрували значне падіння в понеділок, 7 квітня, поглиблюючи втрати минулого тижня. Вартість нафти марки Brent та американської West Texas Intermediate (WTI) знизилася більш як на 3%, досягнувши мінімальних показників із квітня 2021 року. Про це повідомляє Reuters.
Основною причиною різкого падіння стала ескалація торговельної напруженості між Сполученими Штатами та Китаєм, що викликала серйозні побоювання щодо можливої глобальної рецесії та подальшого скорочення попиту на енергоносії.
За даними Reuters, ф'ючерси на нафту марки Brent знизилися на 1,41 долара (2,15%) до 64,17 долара за барель. Водночас ф'ючерси на американську нафту WTI втратили 1,35 долара (2,18%), опустившись до рівня 60,64 долара за барель. На мінімумі торгової сесії обидва еталонні сорти нафти демонстрували падіння більш ніж на 3%.
Значне зниження цін спостерігалося і минулого тижня. У п'ятницю ціни на нафту впали на 7% після того, як Китай підвищив тарифи на американські товари у відповідь на дії адміністрації США, посиливши торговельну війну між найбільшими економіками світу. За підсумками всього минулого тижня Brent втратив 10,9%, а WTI – 10,6%.
"Важко побачити мінімальну ціну для сирої нафти, якщо паніка на ринках не вщухне, і важко побачити, що станеться, якщо Трамп не скаже щось, щоб зупинити побоювання глобальної торговельної війни та рецесії", — прокоментувала ситуацію Вандана Харі, засновниця аналітичної компанії Vanda Insights.
У відповідь на тарифи, запроваджені президентом США Дональдом Трампом, Китай у п'ятницю оголосив про введення додаткових зборів у розмірі 34% на американські товари. Хоча імпорт нафти, газу та нафтопродуктів було звільнено від нових тарифів США, така політика може спровокувати зростання інфляції, уповільнення економічного зростання та поглиблення торговельних суперечок, що безпосередньо вплине на світові ціни на нафту.
Додатковим фактором тиску на нафтові котирування стало рішення Організації країн-експортерів нафти та її союзників (ОПЕК+) прискорити плани збільшення видобутку. Група має намір повернути на ринок 411 тисяч барелів на добу у травні, що значно перевищує раніше заплановані 135 тисяч барелів.
Під час вихідних ключові міністри ОПЕК+ наголосили на необхідності суворого дотримання цільових показників видобутку нафти та закликали країни-учасниці до 15 квітня подати плани компенсації надмірного видобутку.
Як писали "Ми-Україна" раніше, на Харківщині минулої доби внаслідок ворожих обстрілів постраждали троє мирних жителів. Про це повідомив очільник Харківської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов.