Президент США Дональд Трамп запропонував використати участь росії у Чемпіонаті світу з футболу 2026 року як інструмент дипломатичного тиску для завершення війни в Україні. Про це повідомляє BBC з посиланням на висловлювання американського лідера під час зустрічі з президентом FIFA Джанні Інфантіно.
Під час першого засідання робочої групи своєї адміністрації з питань підготовки до Чемпіонату світу 2026 року, який спільно прийматимуть США, Канада та Мексика, Трамп висловив здивування щодо відсторонення росії від участі в турнірі.
"Я цього не знав. Це правда?" — запитав президент США у глави FIFA.
Джанні Інфантіно підтвердив інформацію про відсторонення росії, додавши, що FIFA сподівається на встановлення миру, який дозволив би повернути росію до міжнародних футбольних змагань.
"Їм наразі заборонено грати, але ми сподіваємося, що щось станеться і настане мир, щоб Росію могли знову прийняти до складу," — зазначив Інфантіно.
У відповідь Трамп запропонував розглянути можливість використання допуску росії до Чемпіонату світу як стимулу для припинення війни в Україні.
"Це можливо. Це може бути гарним стимулом, чи не так? Ми хочемо, щоб вони зупинилися. П'ять тисяч молодих людей щотижня гине," — заявив президент США, маючи на увазі російську сторону та втрати у війні проти України.
Згідно з чинними правилами міжнародних футбольних організацій, збірна росії залишається відстороненою від участі у кваліфікаційних змаганнях Чемпіонату світу 2026 року. Кваліфікаційний турнір розпочався у вересні 2023 року, і крім трьох країн-господарів, на турнірі будуть представлені ще 45 національних збірних.
FIFA разом з УЄФА у лютому 2022 року, після повномасштабного вторгнення росії в Україну, прийняли рішення про відсторонення російських клубів та збірних від міжнародних змагань на невизначений термін. Це рішення залишається чинним і понині.
Як писали "Ми-Україна" раніше, нові торгові тарифи, запроваджені адміністрацією президента США Дональда Трампа, матимуть масштабний вплив на європейський експорт. За оцінками Європейської комісії, вони охоплять майже весь обсяг поставок товарів з ЄС до Сполучених Штатів.