США можуть передати Україні ракети ATACMS цієї осені, - WSJ

США можуть передати Україні ракети ATACMS цієї осені, - WSJ

Сполучені Штати Америки можуть передати Україні далекобійні ракети ATACMS вже цієї осені. Про це повідомило видання The Wall Street Journal.

Як зазначається в інформації джерела видання, адміністрація президента США Джо Байдена все ближче до того, щоб передати Україні ракети ATACMS. Проте остаточне рішення він ще не схвалив. Цілком можливо, що це станеться вже восени.

Офіційні особи поділились інформацією, що у Міноборони США хочуть передати Україні обмежену кількість ракет. Це потрібно для того, аби зменшити занепокоєння щодо надмірного використання американських запасів.

Раніше Сполучені Штати вже отримали гарантії, що Україна не використовуватиме надану зброю для ударів по території російської федерації. За інформацією WSJ, будь-які положення про застосування ATACMS залежатимуть від подібної обіцянки.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський обговорить надання Україні далекобійних ракетних систем ATACMS із президентом США Джозефом Байденом і розраховує отримати їх ще восени. Він підкреслив, що Україна дуже потребує далекобійної зброї – далекобійних систем, артилерії, боєприпасів.

“Стосовно ATACMS я говоритиму з президентом Байденом знову. Це не перші переговори. Ми просуваємось. Я сподіваємось, ми отримаємо їх восени. Для нас дуже важливо не робити паузу в цьому контрнаступі, саме тому вони мені дуже потрібні”, – зазначив Зеленський.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Сполучні Штати Америки можуть передати тактичні далекобійні ракети ATACMS в наступному пакеті військової допомоги Україні. Проте такі плани можуть змінюватися до офіційного оголошення.

Головне