Швеція відправить Україні артилерійські установки Archer

Швеція відправить Україні артилерійські установки Archer

Швеція планує відправити Україні артилерійські установки Archer. Їх кількість наразі для української армії наразі становить вісім одиниць.

Про це заявив голова Міністерства оборони Швеції Пол Джонсон, передає Dagens Nyheter.

"Вони дадуть українцям можливість вивести з ладу російські артилерійські системи", - йдеться у повідомленні міністра.

Крім того, уряд просить передати для ЗСУ 10 танків Leopard 2. Разом вісім артилерійських гармат і десять танків оцінюються у понад 6 млрд крон. Це гроші, які Збройні сили мають отримати протягом 2024-2026 років, аби мати можливість замінити те, що передадуть Україні.

"Можна сказати, що система Archer - це снайперська гвинтівка, а не дробовик. Саме здатність завдавати надглибоких ударів по артилерійській системі противника робить Archer унікальним", - пояснив голова Міноборони Швеції.

Україна отримає установки лише через кілька місяців, на них будуть встановлені комп'ютери для управління вогнем та відбудуться навчання українського персоналу. Також поряд з Україною буде створено логістичний хаб для обслуговування та ремонту. Вважається, що Україна може використати шість із восьми одиниць одночасно на полі бою, оскільки дві необхідно тримати в резерві, щоб мати можливість підібрати запчастини.

Швеція зараз має 48 одиниць установок Archer, з яких 24 використовуються шведськими Збройними силами. Інші 24 знаходяться на зберіганні. Окрім восьми танків Archer, 10 Leopard 2, країна вирішила підтримати українську армію 50 бойовими машинами, 90 системами ППО та протитанковими засобами.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Швеція в рамках нового пакету військової допомоги Україні передасть системи протиповітряної оборони IRIS-T та Hawk.

Головне