Шамшур про інцидент з американським дроном у Чорному морі: Путін випробовує США на міцність

Шамшур про інцидент з американським дроном у Чорному морі: Путін випробовує США на міцність

Росія збила американський безпілотник над Чорним морем, бо російський президент Володимир Путін вирішив випробовувати на міцність Сполучені Штати та визначити межі дозволеного.

Таку думку в ефірі національного телемарафону Єдині новини на каналі "Ми-Україна" висловив дипломат, Надзвичайний та Повноважний Посол України Олег Шамшур.

"Наслідки могли б бути дуже серйозними, але США намагаються уникнути прямої ескалації. На мій погляд, функція цього інциденту з боку Путіна, як це трапляється дуже часто, він випробовує на міцність США та наших союзників і визначає для себе межі дозволеного", - вважає Шамшур.

Також він додав, що дії російських військових у Чорному морі були свідомі та заздалегідь узгоджені з вищим керівництвом.

"Це неможливо в будь-якій армії, тим більше це неможливо в російській армії. Тут є така дуже жорстка вертикаль. Зрозуміло, що це були свідомі і заздалегідь заплановані дії з боку російських військових, які, очевидно, були узгоджені з вищим політичним керівництвом", - висловився експерт. 

Як повідомляли "Ми-Україна", російський літак Су-27 влучив у пропелер американського розвідувального безпілотника MQ-9. Через це ВПС США були змушені збити безпілотник у міжнародному повітряному просторі над Чорним морем.

Згодом міністр оборони Сполучених Штатів Америки Ллойд Остін провів телефонну розмову з російським міністром Сергієм Шойгу через інцидент. Він наголосив, що США продовжуватимуть здійснювати польоти та працювати там, де це дозволено міжнародним правом.

Головне