Троє сенаторів-демократів - Джин Шахін, Елізабет Воррен та Кріс Кунс - розпочали розслідування п'ятимісячної паузи адміністрації Дональда Трампа щодо нових санкцій проти рф у зв'язку з війною в Україні. Вона наголосили, що відсутність нових обмежень дозволяє Путіну продовжувати агресію, пише The Hill.
"Замість того, щоб зробити явно доступні кроки для тиску на агресорів, президент Трамп нічого не робить, і ми будемо розслідувати цю втрачену можливість досягти припинення цієї війни", - вказано у спільній заяві законодавців.
За часів президента Джо Байдена США вводили санкції проти рф чи не щодня. Загалом - понад 6200 обмежень проти російських компаній та організацій, в середньому це становило понад 170 нових санкцій на місяць.
А Трамп з січня цього року не ввів жодної нової санкції. Більше того — деякі обмеження навіть послабив.
Сенатори підкреслюють, що відсутність нових обмежувальних заходів дає змогу Путіну продовжувати наступ на Україну, хоча сам Трамп неодноразово заявляв, що швидко покладе кінець війні.
"Американці повинні задатися питанням, чому президент, який заявляє, що хоче покласти кінець великій війні, замість цього дозволяє агресору розгулювати... Окрім припинення ключової допомоги Україні, президент Трамп уже п'ять місяців блокує регулярні оновлення наших санкцій та заходів експортного контролю, що дозволяє зростаючій хвилі порушників у Китаї і по всьому світу продовжувати постачати російську військову машину", - заявляють ініціатори розслідування.
Сенатори закликали адміністрацію Трампа забезпечити дотримання чинних санкцій проти Москви, а також приєднатись до європейських партнерів і посилити обмеження, щоб змусити Кремль сісти за стіл переговорів.
"Єдиний спосіб забезпечити справедливий і міцний мир - це продемонструвати рішучість разом з нашими партнерами по G7 і показати Путіну, що витрати будуть лише зростати, поки він продовжує свої жорстокі напади на невинних українців", - заявили вони.
Як писав "Ми-Україна" раніше, 3 липня Трамп поговори з Путіним телефоном. Після розмови президент США заявив, що не досяг "жодного прогресу" в розмові з диктатором щодо припинення вогню в Україні.