Сенат США 5 квітня схвалив податкову та бюджетну програму президента Дональда Трампа з рахунком 51-49 після нічних дебатів. Голосування відбувалося за партійним принципом, однак двоє республіканців приєдналися до демократів і проголосували проти.
Як пише АР, голосування, яке тривало до ранку суботи, стало важливою перемогою для Трампа. Республіканцям вдалось забезпечити необхідну більшість, попри одностайний опір демократів.
Водночас не всі представники Республіканської партії в Сенаті підтримали цю ініціативу. Сенатори Сьюзан Коллінз та Ренд Пол приєдналися до демократів і проголосували проти програми, яка передбачає значні скорочення податків та витрат.
Під час розгляду проєкту закону демократ подали близько двох десятків поправок. Серед них були пропозиції заборонити податкові пільги для надбагатих, скасувати тарифи Трампа, обмежити його зусилля щодо скорочення федерального уряду та захистити програми Medicaid і Social Security. Одна з поправок, у відповідь на використання Signal командою національної безпеки Трампа, мала на меті заборонити військовим посадовцям використовувати будь-які комерційні додатки для обміну повідомленнями для передачі військових планів.
Усі поправки демократів були відхилені, хоча була прийнята поправка Республіканської партії про захист Medicare та Medicaid.
Демократи звинуватили республіканців у підготовці ґрунту для скорочення ключових програм соцзахисту, щоб допомогти оплатити податкові пільги на суму понад 5 трлн доларів, які, за їхніми словами, непропорційно вигідні багатим.
"Політика Трампа - це катастрофа", - заявив лідер демократів у Сенаті Чак Шумер з Нью-Йорка, згадавши також DOGE Ілона Маска.
Пакет Сенату включає і інші пріоритети Республіканської партії, зокрема 175 мільярдів доларів на підтримку зусиль Трампа з масової депортації, на які не вистачає коштів, та ще 175 мільярдів доларів для Пентагону на зміцнення армії.
Тепер документ надійде до Палати представників, де спікер Майк Джонсон може винести його на голосування вже наступного тижня.
Як писав "Ми-Україна" раніше, 5 квітня набули чинності базові мита Трампа у розмірі 10% для торговельних партнерів США по всьому світу, але ще до цього за два дні встигли обвалити фондові ринки.