САП вимагає конфіскувати BMW та Toyota у екс-керівника Харківського ТЦК

САП вимагає конфіскувати BMW та Toyota у екс-керівника Харківського ТЦК

Працівники Державного бюро розслідувань у співпраці з Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК), виявили факти можливого необґрунтованого збагачення колишнього керівника Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).

Про це повідомило ДБР.

На основі матеріалів, зібраних ДБР, прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) звернувся до Вищого антикорупційного суду (ВАСУ) з позовом. Суть позову – цивільна конфіскація активів загальною вартістю 4 мільйони 850 тисяч гривень, які перебували у користуванні родини екс-посадовця ТЦК. Йдеться про автомобілі BMW X6 2023 року випуску та Toyota Camry Hybrid 2022 року випуску, котрі були набуті у приватну власність близькими особами цього посадовця протягом 2023–2024 років.

Встановлено, що саме у період придбання вказаних автомобілів цей чоловік обіймав посаду начальника одного з районних ТЦК та СП Харківської області, а також тимчасово виконував обов’язки начальника обласного ТЦК та СП. Співробітники ДБР провели аналіз офіційних доходів цього військовослужбовця та його родини і дійшли висновку, що легальних джерел для придбання цих транспортних засобів було недостатньо, тобто їхнє набуття є економічно необґрунтованим.

З метою унеможливлення відчуження цих підозрілих активів до завершення розгляду справи, суд задовольнив клопотання прокурора та наклав арешт на рухоме і нерухоме майно відповідачів у рамках забезпечення поданого позову. Судовий розгляд справи щодо цивільної конфіскації активів наразі триває.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування щодо колишнього заступника керівника Офісу Президента України, якого підозрюють у низці злочинів.

Головне