Росіяни не готові йти в широкомасштабний наступ, - експерт

Росіяни не готові йти в широкомасштабний наступ, - експерт

Російські окупаційні війська наразі не готові йти у широмасштабний наступ у кількох напрямках на території України. Наразі вони спроможні концентрувати свої сили на вузьких ділянках фронту і здійснювати операції там.

Про це розповів заступник директора Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь в ефірі "Ми-Україна". За його словами, те, що експерти зараз кажуть, що російські військові можуть провести широкомасштабний стратегічний наступ на кількох напрямках, то це не є можливим зробити тим самим методом, яким вони проводять свої наступальні дії на Бахмутському напрямку.

Наразі ворог має малі піхотні групи, які намагаються прорватися і контролювати українські порядки і позиції. Вони також мають невелику кількість бронетехніки і багато артилерії.

Крім того, Самусь вважає, що ця війна з боку забезпеченості росії озброєнням "більше схожа на Першу світову, ніж на війну 21-го століття". Країна-агресорка зараз не має панування в повітрі, хоча це ключове питання. У неї також немає розвідки. Тож з такими можливостями широкомасштабний наступ росія не може проводити.

"Я не можу уявити, що вони просто зберуть 200 тис. піхотинців і просто підуть вперед, намагаючись прорвати на певній ділянці українську оборону. Це просто неможливо з військової точки зору", - пояснив експерт.

Самусь впевнений, що мова йде про невеликі концентрації російських тактичних сил. Їхній наступ може бути схожий якна те, що зараз можна побачити на Бахмутському напрямку або раніше в Соледарі. Ворог намагається концентрувати певні сили на вузькому напрямку і там хоче "пробити" українські позиції. Однак, на думку Самуся, це не стратегічна операція, яку вони намагалися провести 24 лютого 2022 року.

https://www.youtube.com/watch?v=Mv6PEi0hRmg

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький розповів, що рф планує наступати з двох-трьох напрямків і може знову атакувати Київ.

Також командувач угруповання сил і засобів оборони Києва, генерал-лейтенант Олександр Павлюк пояснив, що загроза повторного наступу російської армії з території Білорусі зберігається. Однак наразі ударного угруповання там немає, і для його створення потрібно щонайменше два-три місяці.

Головне