Російський винищувач збив над Чорним морем американський безпілотник MQ-9: у США вже відреагували

Російський винищувач збив над Чорним морем американський безпілотник MQ-9: у США вже відреагували

Російський літак Су-27 влучив у пропелер американського розвідувального безпілотника MQ-9. Через це ВПС США були змушені збити безпілотник у міжнародному повітряному просторі над Чорним морем. Про це повідомили у Європейському командуванні армії США.

Інцидент трапився вранці 14 березня. Російський літак тривалий час маневрував перед американським безпілотником, поки той виконував звичайну операцію в міжнародному повітряному просторі.

"Наш безпілотник MQ-9 виконував звичайну операцію в міжнародному повітряному просторі, коли його перехопив і вразив російський літак, що призвело до катастрофи та повної втрати MQ-9", - повідомив командувач ВПС США генерал Джеймс Б. Хекер.

Як відомо, поблизу безпілотника знаходилися два російських літака Су-27. Вони кілька разів скидали паливо і пролітали перед MQ-9. В якийсь момент один з літаків запечив безпілотник.

У США такі дії росіян назвали небезпечними та непрофесійними.

"Цей інцидент демонструє відсутність компетентності. Він небезпечний і непрофесійний, та ледь не спричинив катастрофу", - наголосив Хекер.

Також у США зазначили, що "агресивні дії російських екіпажів є небезпечними і можуть призвести до прорахунків та ненавмисної ескалації".

"Літаки США та союзників продовжуватимуть працювати в міжнародному повітряному просторі, і ми закликаємо росіян поводитися професійно та безпечно", – наголосив командувач ВПС США.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, Сили оборони знищили російський винищувач-бомбардувальник Су-34 на Донбасі. Літак окупантів українські захисники приземлили 3 березня в районі Єнакієво.

Головне