Російський літак порушив повітряний простір Швеції

Російський літак порушив повітряний простір Швеції

Російський літак Су-24 порушив повітряний простір Швеції на схід від острова Готланд. Це сталося вперше з моменту вступу країни до НАТО.

Про це повідомили Збройні сили країни.

Порушення було короткочасним, і літак був перехоплений шведськими винищувачами Gripen.

Міністр закордонних справ Швеції Тобіас Біллстрьом назвав дії росії "неприйнятними" та заявив, що міністерство звернеться до російського посольства для висловлення протесту щодо цього інциденту.

"Ми перебуваємо в тісному контакті з союзниками та партнерами щодо подій поруч із нами", - додав Біллстрьом.

Це не перший випадок порушення повітряного простору Швеції росією. У 2022 році два російські літаки Су-27 також порушили повітряний простір над Готландом.

Шведські ЗМІ пишуть, що порушення повітряного простору може бути результатом або помилки пілота, або навмисним сигналом країні, яка нещодавно приєдналася до НАТО. Також це могло бути зроблено для збору розвідувальної інформації.

11 червня літак ВКС рф порушив повітряний простір Фінляндії вперше після її вступу до НАТО. Російський борт перебував у повітряному просторі країни протягом приблизно двох хвилин, заглибившись на 2,5 кілометри вглиб території.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Столтенберг поставив крапку у питанні відправки військ НАТО в Україну.

Головне

Ірина Фаріон померла в лікарні Львова після скоєного на неї замаху. Про це повідомили в пресслужбі Першого медичного обʼєднання Львова, передає кореспондентка телеканалу "Ми-Україна" Олександра Стасишин.