росія визнала, що не може забезпечити Арктику необхідним флотом

росія визнала, що не може забезпечити Арктику необхідним флотом

росію спіткала криза з втіленням у життя проєкту Північного морського шляху - через санкції країна не зможе побудувати потрібну кількість криголамів до 2030 року. Про це пише Bloomberg. 

Москва офіційно визнала неспроможність збудувати 70 одиниць суден льодового класу. Російський віцепрем'єр Юрія Трутнєв заявив, що рф здатна виготовити лише 16 таких кораблів за необхідний час через вплив санкцій.

Крім того, за його словами, через дорогі кредити на будівництво криголамів росія змушена встановлювати високі ціни за проведення кораблів Північним морським шляхом. Через це інші країни обирають дешевші маршрути.

Як відомо, Північний морський шлях, що простягається на 5600 кілометрів вздовж узбережжя рф між Норвегією та Аляскою, є коротшим шлях до Азії порівняно з Суецьким каналом. Кремль хотів наростити арктичні вантажопотоки до 220 мільйонів тонн на рік до 2035 року, зокрема за рахунок нових нафтогазових проєктів.

Однак "непрацюючі" західні санкції, введені після вторгнення в Україну, сповільнили розробку нових родовищ в Арктиці та обмежили доступ країни до іноземних верфей. Це особливо позначилося на можливостях морського експорту взимку, коли звичайні судна не можуть працювати через кригу.

За офіційними оцінками, росія має у розпорядженні близько 100 суден льодового класу для перевезення арктичних вантажів. Проте лише 27 з них належать до класу Arc6 або Arc7, що дозволяє здійснювати цілорічну навігацію через товстий зимовий лід. Серед них 15 танкерів для перевезення ЗПГ, сім нафтових танкерів і п'ять контейнеровозів.

Як писав "Ми-Україна" раніше, економічне зростання рф, яке головним чином спиралося на "оборонку", досягло свого піку в середині 2024 року і тепер сповільнюється. 

Головне