росія скорочує свою військову присутність на передових позиціях у Північній Сирії та в районах Алавітських гір, але не залишає дві ключові бази - авіабазу Хмеймім у Латакії та військово-морську базу в Тартусі.
Про це повідомляє Reuters.
Після повалення президента Башара Асада, якого підтримував Кремль, майбутнє цих баз опинилося під питанням. Спутникові знімки зафіксували два вантажні літаки АН-124 на базі Хмеймім, які готувалися до завантаження. За словами сирійського посадовця, один із літаків вилетів у суботу до Лівії.
Сирійські військові та джерела безпеки повідомляють, що росія виводить свої сили з передових позицій, відправляє назад до Москви важке озброєння та високопосадовців, але наразі не планує залишати бази в Хмеймімі та Тартусі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Повалення режиму Асада: вдале надбання Ізраїлю та подарунок Трампу до інавгурації
"Мета на цьому етапі — перегрупуватися та адаптуватися до ситуації на відповідних місцях", - зазначив високопосадовець сирійської армії.
Представники сирійських повстанців підтверджують, що питання російської військової присутності та попередніх угод з урядом Асада поки що не обговорюється.
"Це справа майбутніх переговорів, і рішення прийме сирійський народ", - сказав високопосадовець повстанців.
Кремль підтвердив, що веде переговори з новою владою Сирії щодо статусу своїх баз. Джерела в російському уряді наголошують, що росія не планує повного виходу з Сирії.
Нагадаємо, російський диктатор Володимир Путін, чия інтервенція у 2015 році допомогла Асаду втриматися при владі, надав йому притулок у росії після того, як Кремль допоміг йому втекти.
Як писав “Ми-Україна” раніше, держсекретар США Ентоні Блінкен підтвердив, що представники США мають зв'язок із сирійською повстанською групою, яка відіграла ключову роль у поваленні режиму Башара Асада.