Основна мета росії полягає у здійсненні коврового бомбардування за рахунок великої кількості засобів ураження. Про це у ефірі "Ми-Україна" повідомив Анатолій Храпчинський, колишній офіцер повітряних сил та заступник директора компанії виробників засобів РЕБ.
За словами експерта, якщо раніше обговорювалась можливість застосування 500 дронів у повітряному просторі з боку росії, що тоді здавалося нереальним, то зараз йдеться про тисячу одиниць. Храпчинський пояснив, що це стосується будь-яких засобів ураження у повітряному просторі - дронів типу "Шахед", імітаційних цілей, крилатих та балістичних ракет.
Експерт зазначив, що противник знову застосував крилаті ракети по Київщині, зокрема "Іскандер-К". Ворог використовує "Іскандер-М" та "Іскандер-К" з однієї пускової установки, що забезпечує швидке розгортання та створює різноманітні цілі, які потребують різної детекції та перехоплення.
Храпчинський наголосив на необхідності створення ефективної системи протиповітряної оборони за рахунок великої кількості засобів перехоплення та детекції. Він відзначив, що на недавній зустрічі в Нідерландах було повідомлено про передачу Україні близько 100 систем радіолокації найближчим часом.
Храпчинський зазначив, що пошук рішень у дронах, керованих пілотами, є застарілим підходом. Необхідно забезпечити можливість управління одним оператором декількома дронами для перехоплення повітряних цілей у секторі.
Експерт пояснив, що ворог адаптується до протидії, зокрема дрони почали використовувати висоту понад 2000 метрів, оскільки мобільні вогневі групи з озброєнням типу "Браунінг" не можуть ефективно діяти на такій висоті. Також противник збільшує модуль кінетики, додає патч-антени та використовує комп'ютери NVIDIA з камерами для візуальної навігації по місцевості.
Як писали "Ми-Україна" раніше, російська терористична армія завдала масованого комбінованого удару по Києву в ніч проти 4 липня, після чого в одному з дронів знайшли китайський компонент, який був виготовлений та доставлений нещодавно.