Робота над 19-м пакетом санкцій ЄС проти рф вже почалась - МЗС Естонії

Робота над 19-м пакетом санкцій ЄС проти рф вже почалась - МЗС Естонії

Євросоюз не збирається зупинятись і вже веде роботу над 19-м пакетом санкцій проти росії. Про це заявив міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна одразу після прийняття 18-го пакета санкцій проти країни-агресорки. 

"Ми не будемо задовольнятися половинчастими мірами. Кожен новий пакет посилює наш сигнал: Україна не самотня, і росія не залишиться безкарною", - додав він. 

Коментуючи прийнятий сьогодні санкційний пакет голова МЗС заявив, що ЄС "навмисно та послідовно підвищує ціну агресії для росії".

"Кожен євро, який рф заробляє на продажі нафти, допомагає фінансувати кровопролиття в Україні. Наша мета – перекрити ці фінансові канали", - додав Цахкна.

18-й пакет санкції проти росії - що у ньому

 

Європейський союз 18 липня схвалив новий пакет санкцій, який включає наступні заходи:

  • Нова ціна на нафту - гранична ціна знижена з 60 до 47,6  дол. за барель. Плюс відтепер ціна переглядатиметься кожні шість місяців, щоб гарантувати її збереження на 15% нижче середньоринкової ціни;

"Цінова стеля в 47,60 долара - це не просто технічна межа, це політичний удар по військовій машині рф. Ми змушуємо Путіна продавати нафту нижче за ринкову ціну, щоб він гостріше відчув, що таке міжнародна ізоляція", - підкреслив Цахкна.

  • Заборона "Північних потоків" - санкції включають повну заборону операцій з газопроводами "Північний потік-1" і "Північний потік-2". Заборонені всі товари та послуги, пов'язані з будівництвом, обслуговуванням, експлуатацією або управлінням цими трубопроводами. Мета - повністю запобігти повторному відкриттю цих газопроводів.
  • Удар по "тіньовому флоту" - до санкційного списку ЄС додано понад 100 нових суден, яким тепер заборонено заходити в порти ЄС та отримувати обслуговування. Загалом ЄС ввів санкції проти майже 450 суден, переважно задіяних у транспортуванні російської нафти.
  • Банківські обмеження - у фінансовому секторі раніше застосована міра відключення російських банків від SWIFT замінена повною забороною на проведення транзакцій. До санкційного списку додано нові російські банки.
  • Заборона нафтопродуктів - введено заборону на імпорт у треті країни нафтопродуктів, вироблених з російської сирої нафти. 
  • Торгові обмеження - запроваджено додаткові торгові обмеження на товари та технології, що використовуються в російській військовій промисловості. Також посилено заходи щодо Білорусі.
  • Санкції проти компаній - до "чорного списку" додано компанії російського ВПК, капітана танкера "Ягуар" та пов'язані фірми, а також компанії третіх країн, що допомагають тіньовому флоту.

Як писав "Ми-Україна" раніше, новий пакет санкцій ЄС проти рф було затверджено після того, як Словаччина зняла своє блокування

Головне