Північноатлантичний Альянс має наростити безпекову допомогу, щоб змінити траєкторію конфлікту на користь України раз і назавжди. Про це під час пресконференції за підсумками дводенної зустрічі міністрів закордонних справ Альянсу заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте.
"Україна постає перед постійними бомбардуваннями, ціллю яких є цивільна та критична інфраструктура. При цьому Росія досягає певних здобутків вздовж лінії фронту, хоча й за високу ціну. Це може бути найбільш важкою зимою для України з 2022 року. Тож ми обговорили, що союзники можуть зробити більше у наданні Україні критично необхідних боєприпасів та більше засобів протиповітряної оборони", - зазначив Рютте.
Ворог продовжує атакувати територію України та розширює масштаб війни шляхом застосування зброї та військ з Північної Кореї.
"Ми маємо зробити більше, ніж просто підтримувати українців у бою. Ми маємо допомогти їм змінити траєкторію цього конфлікту, раз і назавжди", - додав генеральний секретар НАТО.
Союзники продовжують працювати над виконанням прийнятих на Вашингтонському саміті зобов’язань надати Україні безпекову допомогу на 40 мільярдів євро у 2024 році.
За словами Рютте, ефективність такої роботи буде підвищена після того, як вже до кінця поточного року в німецькому місті Вісбаден набуде оперативної спроможності нове командування НАТО із безпекової допомоги та тренування для України.
"Вчора до нас доєдналася нова висока представниця ЄС Кая Каллас. Євросоюз є нашим важливим партнером, з яким ми взаємодіємо із цілого ряду питань, від допомоги для України до військової мобільності та збільшення оборонного виробництва. Ми сподіваємося надалі розвивати таке співробітництво", - зазначив генеральний секретар НАТО.
Як писав "Ми-Україна" раніше, під час зустрічі міністрів закордонних справ НАТО 3 грудня міністр закордонних справ Люксембургу Ксав'є Беттель висловив офіційну позицію проти членства України в Альянсі.