Расмуссен вважає, що Україну треба запросити в НАТО на саміті у Вільнюсі в липні

Расмуссен вважає, що Україну треба запросити в НАТО на саміті у Вільнюсі в липні

НАТО повинно запросити України стати членом Альянсу на липневому саміті у Вільнюсі. Таку думку висловив колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен.

"Я вважаю, що ми повинні запросити Україну в НАТО під час Вільнюського саміту, хоча і може бути важко досягти консенсусу, одностайності всіх членів Альянсу", - заявив Расмуссен.

При цьому він виловив думку, що якщо обіцяти Україні членство в Альянсі після закінчення війни, російський диктатор Володимир Путін може ніколи не зупинитися.

"Якщо ми обумовимо вступ України до Альянсу припиненням бойових дій, то ми дамо Путіну привід ніколи їх не припиняти", - наголосив Расмуссен.

І додав: "Ми повинні допомогти Україні побудувати сильну армію, щоб вона могла в майбутньому відбити будь-який напад росії. Я оптимістично налаштований щодо гарантій безпеки: у цьому питанні ми можемо отримати підписи ще до Вільнюського саміту".

Крім того екс-генсек НАТО висловив думку, що перед вступом України в Альянс потрібно виробити практичні рішення щодо врахування 5-ї статті. Це дозволить надати Україні необхідні гарантії безпеки.

Як повідомляли "Ми-Україна", Єнс Столтенберг заявив, що ухвалені на саміті НАТО у Вільнюсі рішення наблизять Україну до вступу в Альянс.

Головне