Рішення, які ухвалять у Вільнюсі, наблизять Україну до НАТО, - Столтенберг

Рішення, які ухвалять у Вільнюсі, наблизять Україну до НАТО, - Столтенберг

Рішення, які країни-члени НАТО ухвалять на саміті у Вільнюсі в липні, наблизять Україну до вступу до Альянсу. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на зустрічі із канцлером Німеччини Олафом Шольцем.

За слова генсекретаря, Вільнюський саміт у липні викладе бачення майбутнього України як незалежного, демократичного члена євроатлантичної родини.

При цьому на саміті члени Альянсу обговорять прагнення України до членства. Союзники працюють над багаторічним пакетом допомоги для України. Вони також мають намір створити нову Раду Україна-НАТО для проведення спільних консультацій з питань безпеки, що становлять взаємний інтерес.

"Рішення, які ми приймемо у Вільнюсі, наблизять Україну до НАТО", - заявив Столтенберг.

Він також зазначив, що наразі світ стикається з найскладнішим середовищем безпеки за покоління через повномасштабну агресію росії проти України.

"Україна має право звільнити свою землю. І зараз йде контрнаступ. Чим більше землі зможуть звільнити українці, тим сильнішою буде їхня сторона за столом переговорів", - підкреслив генсекретар Північноатлантичного альянсу.

Крім того, Столтенберг додав, що усі хочуть, аби ця війна закінчилася. Водночас справедливий мир не може означати заморожування конфлікту та прийняття угоди, продиктованої рф.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Північноатлантичний альянс на саміті у Вільнюсі планує ухвалити пакет довготривалої допомоги для України. Він розповів, що пакет покликаний привести Україну до стандартів НАТО протягом кількох років. 

Головне