Проблеми з народженням дітей у країнах Європи, внаслідок Другої світової , залишаються і досі

Проблеми з народженням дітей у країнах Європи, внаслідок Другої світової , залишаються і досі

Друга світова війна закінчилась у 1945 році, але проблеми з народжуваністю після неї європейські країни відчувають і сьогодні. Про це в ефірі "Ми-Україна" розповіла психологиня Віра Романова.

"Якщо ви подивитесь на Італію, Францію, Іспанію, Німеччину, які були дуже активно залучені в Другу світову війни, з народжуваністю там є сильні проблеми. Ніхто це не приховує. Другий фактор – це черга на всиновлення дітей. Але вони також намагаються вирішити свої питання повноцінності сімей та народжуваності майбутніх поколінь за рахунок України", – розповіла вона.

Для прикладу, Італія стала рекордсменом серед країн ЄС за кількість людей, вік яких перевищує 100 років. Національне статистичне управління (ISTAT) підрахувало, що частка населення таких людей потроїлася з початку століття і склала майже 22 000 осіб станом на січень 2023 року. З іншого боку, народжуваність в Італії обвалилася до небачено досі історичного мінімуму

Нагадаємо, Романова також повідомила, що рівень фертильності у жінок та чоловіків через війну в середньому знижується на 30-50%. Репродуктивна здатність знижується через навантаження на психіку, стресові розлади та навіть звичайні переживання через повітряні тривоги і вибухи. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, від початку повномасштабної війни народжуваність в Україні скоротилась на понад чверть. З січня по липень 2023 року народилося 96 755 дітей, що на 28% менше порівняно з відповідним періодом у 2021 році, коли на світ з’явилося 135 079 немовлят. 

Головне