Президент Аргентини відкликав делегацію з COP29 після розмови з Трампом

Президент Аргентини відкликав делегацію з COP29 після розмови з Трампом

Президент Аргентини Хав'єр Мілей відкликав державну делегацію з найбільшого світового кліматичного саміту, що нині проходить у Баку. За лічені години до цього рішення він говорив з новообраним президентом США Дональдом Трампом, пише The Independent.

Наказ про припинення участі Аргентини в кліматичній конференції надійшов ввечері 13 листопада, невдовзі після завершення виступів високопосадовців на заході. Другій частині делегації, яка мала їхати в Баку, повідомили, що їхній візит скасовано.

Це означає, що Буенос-Айрес не братиме участі в кліматичних переговорах ООН, які мають завершитися підписанням договору наступного тижня.

Видання повідомляє, що Мілей, який називає кліматичну кризу "соціалістичною брехнею", прийняв це рішення після розмови з прийдешнім президентом США. Очікується, що аргентинський лідер особисто відвідає засідання Конференції політичних дій Консервативної партії у резиденції Трампа у Мар-а-Лаго у Флориді та зустрінеться з ним. 

Очікування від COP29 вже похитнулися через перемогу Трампа на виборах президента США та можливий вихід Америки з Паризьких домовленостей. Крок Мілея узгоджується з його політичним курсом та бажанням зміцнити американсько-аргентинські відносини.

Після такого кроку Мілея Аргентина буде представлена на саміті лише організаціями громадянського суспільства та приватного сектора.

"Понад 50 осіб з різних секторів продовжують активно просувати кліматичний порядок денний Аргентини в складних умовах", - йдеться у заяві організації Sustentabilidad sin fronteras.

Екологічні активісти розкритикували це рішення, оскільки воно "ізолює Аргентину від міжнародної спільноти" та "надсилає негативний сигнал інвесторам". 

Як відомо, ще під час передвиборчої кампанії Мілей погрожував вивести Аргентину з Паризької угоди.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Україна представила свій павільйон на СОР29. В Міндовкіллі назвали три головні цілі участі нашої країни у Конференції ООН зі зміни клімату.

Головне