Правоохоронці змагаються, хто більше корупційних злочинів розкриє, - Лещенко

Правоохоронці змагаються, хто більше корупційних злочинів розкриє, - Лещенко

Правоохоронці наразі активно змагаються, хто більше і швидше корупційних злочинів розкриє. Крім того, тема корупції перестає бути табуйованою.

Про це розповів радник керівника Офісу президента України Сергій Лещенко в ефірі національного марафону "Єдині новини" на телеканалі "Ми-Україна". За його словами, правоохоронні органи стали працювати краще щодо розкриття корупційних злочинів.

"Про це стали говорити вголос. Зараз про корупцію говорять, її зараз не роблять темою, яка табуйована. Навпаки - її викривають, і зараз відкриєш Telegram-канали Державного бюро розслідувань, Офісу Генерального прокурора, Служби безпеки, Національного антикорупційного бюро, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, і всі вони звітують про нові справи", - розповів він.

Між правоохоронцями зараз є й інше змагання - "хто більшого карася впіймає", зазначив Лещенко.

За його словами, зараз правоохоронці змагаються між собою, хто розкриє більше корупційних справ, хоча "буквально один виборчий цикл до цього - 5-7 років тому, правоохоронці змагалися, хто краще приховає корупційні злочини.

Нагадаємо, ще сім років тому апетити депутатів-корупціонерів вимірювалися мільйонами доларів, нині ситуація в Україні змінилася, розповів Сергій Лещенко , радник керівника Офісу президента.

Лещенко наголосив, що наразі стало набагато складніше приховувати походження грошей. Кожен долар можна відстежити – звідки він з’явився і як його витратили. Зважаючи на це стає все менше готівки, за неї переслідують, корупціонерам залишаються лише криптовалюти. Про те на думку, радника керівника ОП, згодом “і на них управу знайдуть”.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, справи про декларування посадовців дуже часто розслідують по залишковому принципу. Також їх закривають через закінчення строків давності притягнення, розповів радник керівника Офісу президента України Сергій Лещенко.

За його словами, якщо вдається розслідувати злочини “на гарячому” або віддано тендери спорідненим структурам, то це корупція, яку розслідують з більшим ентузіазмом.

Головне