В Україні понад 60% населення живе з хронічним болем. Про це розповів директор інтегративної лабораторії болю при школі охорони здоровʼя Хайфського університету Павло Гольдштейн в інтервʼю для "Ми-Україна".
"Хронічний біль це дуже тяжка проблема у всьому світі. Десь 20-30% людей по всьому світу живуть з хронічним болем. В Україні ця цифра набагато більша. В Україні більше ніж 60% українців сьогодні живуть з хронічним болем. Це дуже велика цифра", - наголосив Гольдштейн.
При цьому він пояснив, що такі показники в Україні спричинені низкою факторів, зокрема, війною.
"Чому це так? По-перше, хронічний біль це не медична проблема. По-друге це ситуація в Україні. Тобто сама ситуація небезпеки вона може створювати і бути тригером хронічного болю", - зазначив експерт.
Разом з тим він додав, що хронічний біль - це продукт людського мозку і він ніяк не пов'язаний з анатомічними проблемами.
"Хронічний біль це біль, який триває понад три місяці. Люди шукають анатомічні причини цього болю. Насправді ж дослідження показують, що немає ніякого зв'язку між анатомічними проблемами та хронічним болем. Тобто, будь-який біль це продукт нашого мозку. Навіть при гострому болю у мозку немає відділу, який вирішує, що потрібно дати біль. Є багато відділів мозку, які разом вирішують, що відбувається в організмі. Це і емоції, і очікування. Багато факторів. І вони спільно дають якийсь рівень болю. Тобто біль - це суб'єктивна інтерпретація нашого мозку", - пояснив Гольдштейн.
Як повідомляли "Ми-Україна", у місті Рівне київські хірурги провели операцію на серці 800-грамовому немовляті.