Цьогоріч восени цього року в одному з парків на заході британської столиці - міста Лондон - випустять кілька звичайних бобрів. Як пише The Guardian, на них покладена важлива місія - заснувати першу за 400 років міську популяцію свого виду.
На ці цілі лондонська мерія виділила місцевим правоохоронним групам 40 000 фунтів стерлінгів. Як очікується, в межах проєкту у парк Парадайз-Філдс, що в районі Ілінг на заході міста, заселять пару європейських бобрів для розмноження.
Окрім відновлення популяції цього виду, бобри зможуть допомогти із вирішенням проблеми регулярного затоплення станції метро поблизу парку. Очікується, що зведені ними загати утримуватимуть воду та не даватимуть їй виходити за межі паркової зони.
З часом природоохоронці можуть почати водити в парк екскурсії, щоб охочі могли поспостерігати за природними умовами життя цих тварин.
Видання зазначає, що подібний експеримент у Лондоні відбувся у 2021 році. Однак його спіткала невдача через загибель одного з двох заселених бобрів.
Звичайні бобри у Великій Британії майже вимерли 400 років тому через інтенсивне полювання на них заради хутра, м'яса та пахучих залоз. Цей вид від повного знищення вдалось врятувати виключно завдяки суворим охоронним заходам.
Наразі практика штучного розселення цих гризунів в регіони, з яких вони зникли, широко розповсюджена в багатьох країнах. Вважається, що повернення бобрів, яких називають "інженерами екосистем", сприяють відновлення довкілля та зменшують ризики затоплення території.
Як писав "Ми-Україна" раніше, після смерті відомого колумбійського наркобарона Пабло Ескобара у 1993 році його улюбленці – чотири бегемоти – розплодилися настільки, що наразі становлять загрозу для дикої природи країни. Влада Колумбії розраховує полегшити ситуацію, “виселивши” частину популяції.