“Кокаїнові” бегемоти Ескобара загрожують Колумбії: влада шукає способи їх позбутися

“Кокаїнові” бегемоти Ескобара загрожують Колумбії: влада шукає способи їх позбутися

Після смерті відомого колумбійського наркобарона Пабло Ескобара у 1993 році його улюбленці - чотири бегемоти - розплодилися настільки, що наразі становлять загрозу для дикої природи країни. Влада Колумбії розраховує полегшити ситуацію, “виселивши” частину популяції, пише The Guardian. 

Зоопарк Ескобара: як африканські бегемоти опинились в Колумбії

Екзотичні тварини з Африки “дон Пабло” привіз в Колумбію, щоб поповнити ними свій зоопарк. У його маєтку “Асьєнда Наполес” можна було окрім бегемотів побачити слонів, носорогів, страусів верблюдів тощо.

Після його смерті 30 років тому маєток було націоналізовано, тварин розподілили між зоопарками різних країн. Однак з транспортуванням трьох самок та одного самця бегемотів виникла проблема, тому вони залишились на місці і почали активно розмножуватись. Через їх колумбійське походження їх прозвали “кокаїновими бегемотами”. 

“Те, що почалося як цікавий і екзотичний експеримент, зрештою стало чумою і джерелом розбіжностей. Після смерті Ескобара в 1993 році, уряду неодноразово не вдавалося приборкати популяцію, яка швидко зростала та зробила басейн річки Магдалена своїм новим будинком", - пише видання.

Бегемоти в Колумбії: що влада вигадала, щоб позбутися тварин

Поява непритаманних для Колумбії африканських тварин вливає на екосистему країни. Вони витісняють місцеві види та змінюють хімічний склад водойм, чим сприяють поширенню шкідливих водоростей і бактерій. 

Місцева влада намагалась стабілізувати ситуацію стерилізацію, однак це дуже складна і дороговартісна процедура. На те, щоб зловити одного бегемота та його стерилізувати йде 25 тис. доларів. Дослідники підрахували, що якщо не позбутися частини популяції, через 10-20 років ситуація вийде з-під контролю. 

“Без крокодилів, левів або будь-яких інших африканських хижаків, які могли б тримати їх під контролем, їхня популяція продовжуватиме зростати в геометричній прогресії. Одне дослідження підрахувало, що до 2034 року бегемотів налічуватиметься 1400 осіб”, - зазначає The Guardian.

Місцева влада вирішила спробувати нову стратегію - відправити “домашніх улюбленців” наркобарона за кордон. Наразі тривають переговори з заповідниками в Індії та Мексиці.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Фінляндія збирається обговорити можливість передання Україні винищувачів Hornet, які збирається вивести з експлуатації у 2025 році. Ці літаки хочуть замінити новими американськими F-35.

Головне