Пекельна суперземля: астрономи знайшли атмосферу у скелястої екзопланети

Пекельна суперземля: астрономи знайшли атмосферу у скелястої екзопланети

Група астрономів, використовуючи спроможності інфрачервоного космічного телескопа "Джеймс Вебб", змогли нарешті виявити кам'янисту екзопланету з атмосферою. Наявність цієї особливості у небесного тіла, яке назвали 55 Рака е (Янссен), вважається "важливою для будь-якої можливості існування життя", пише Reuters. 

"Що ж, вони, здається, нарешті знайшли її. Але ця пекельна планета, ймовірно, з поверхнею з розплавленого каменю, не дає жодної надії на проживання", - зазначає видання. 

Ця екзопланета у 8,8 разів більша за нашу Землю, але менша ніж Нептун, а відтак вона відноситься до категорії "суперземля". Це небесне тіло обертається навколо зірки, тьмянішої, але більшої за наше Сонце. На один оберт у неї йде 18 годин. Температура поверхні становить близько 1725 градусів за Цельсієм.

"Атмосфера, ймовірно, багата на вуглекислий газ або чадний газ, але може також містити й інші гази, такі як водяна пара і діоксид сірки. Поточні спостереження не можуть чітко визначити точний склад атмосфери", - розповів провідний авто дослідження, планетолог Ренью Ху з Лабораторії реактивного руху НАСА.

"Насправді, це одна з найгарячіших відомих скелястих екзопланет. Ймовірно, в нашій галактиці є кращі місця для відпочинку", - додав астрофізик і співавтор дослідження Брайс-Олів'є Деморі з Центру космосу та життєдіяльності Бернського університету в Швейцарії.

55 Рака е давно потрапила у фокус уваги науковців. Проте жодне з попередніх досліджень не вказувало на наявність на ній первинної атмосфери з водню та гелію, а от щодо вторинної атмосфери питання залишалось відкритим. Дослідники вказують на те, що оскільки скелясті планет є дуже малими за розмірами, "досі ще не було випадків надійного виявлення атмосфери" на них.

Як писав "Ми-Україна" раніше, астрономи виявили планету, якої б взагалі не мало існувати. Вона настільки перевищує розміри свого Сонця, що суперечить сучасному розумінню того, як формуються такі небесні тіла та сонячні системи в цілому. 
 

Головне