Україна отримає винищувачі, відповідне рішення західні союзники приймуть за лічені місяці. Про це голова Міноборони України Олексій Резніков розповів в інтерв’ю виданню “Бабель”.
“Щодо літаків, мені здається, вони дозріли. Деякі країни вже говорять про готовність навчати наші екіпажі. А коли вони готові навчати, це означає, що далі лишаються технічні питання. Моє відчуття ― це питання місяців. І коли я кажу «місяців», це один-два”, - зазначив він.
Скільки бойових літаків Україна може отримати
За словами Резнікова, за реалістичним сценарієм Україна, цілком ймовірно, може отримати близько сотні бойових літаків.
“Звісно, ми спершу боротимемося за пів сотні, а потім — за сотню. Реалістично, якби ми мали сотню літаків з різними можливостями виконання завдань ― це був би непоганий кейс”, - розповів міністр.
Він додав, що такий сценарій є цілком реалістичним, оскільки кожен із союзників без шкоди для власної обороноздатності може надати нам до 15 винищувачів.
МіГи, F-16 чи Gripen: які винищувачі нам потрібні
В контексті наявних у Заходу типів винищувачів, найбільш підходящими для України є Falcon F-16 та Gripen, розповів Резніков.
“Але остаточного рішення ще немає, його пропрацьовують експерти. Моє припущення — базовим буде якийсь один тип літака, а до нього в підтримку буде декілька інших. Як і з танками: у нас базовий Leopard, а біля низ будуть нести службу Abrams, Challenger, французькі AMX-10 RC”, - уточнив він.
Щодо МіГ-29, які є на озброєнні у багатьох країн, включно з Польщею, надання цих літаків не дасть “якісного переходу українських повітряних сил на нову платформу”. Ці винищувачі можуть вражати цілі на відстані до 30 км, тоді як ворожий Су-25 стріляє на 120 км.
“Тому, якщо ми отримаємо трошки МіГів, ми, звісно, подякуємо й візьмемо. Але я не борюся за МіГи”, - підсумував він.
Як писав "Ми-Україна" раніше, глава Польщі Анджей Дуда запропонував країнам НАТО напрацювати угоду, де були б прописані конкретні гарантії безпеки для України.