Суд у Тунісі виніс суворі вироки опозиційним лідерам, юристам та бізнесменам за звинуваченнями у змові проти президента Каїса Саїда. Обвинувачені отримали терміни від 13 до 66 років позбавлення волі.
Про це пише Reuters.
Адвокат обвинувачених Абдесатар Масуді заявив, що максимальний термін 66 років отримав підприємець Камель Лтайф, а опозиціонер Хям Туркі - 48 років. Серед інших засуджених Газі Чауаші, Іссам Чеббі, Джавахар Бен Мбрака і Ріда Белхадж - кожного з них засуджено до 18 років. Усі вони утримуються під вартою з моменту арешту у 2023 році.
“Ми не здивовані цими несправедливими та мстивими вердиктами, спрямованими на те, щоб змусити замовкнути голоси цих опозиційних діячів”, - сказав син Чауаші Юсеф.
Судовий процес, що стартував у березні, охопив 40 осіб, більше ніж 20 з яких залишили країну після висунення звинувачень.
“Я ніколи не був свідком подібного процесу. Це фарс, рішення вже готові, і те, що відбувається, скандально і ганебно”, - заявив адвокат Ахмед Суаб.
За словами влади, обвинувачені, серед яких ексчиновники та колишній очільник розвідки Камель Гізані, нібито намагались дестабілізувати ситуацію в країні та повалити владу чинного президента.
Представники опозиції та правозахисники вважають справу інструментом придушення режиму президента Тунісу Каїса Саїда.
“Влада хоче криміналізувати опозицію”, - заявив лідер “Фронту національного порятунку” Неджиб Чеббі, який також входить до числа обвинувачених.
Нині більшість керівників провідних політичних партій Тунісу перебувають у тюрмах. Серед них - Абір Муссі (партія “Вільна конституційна партія”) та Рашид Ганнуші (партія “Еннахда”) - найпомітніші критики Саїда.
Як писав "Ми-Україна" раніше, Верховний суд США призупинив депортацію венесуельців.