Німеччина обговорить з США постачання зброї Україні та плани розміщення ракет у Європі

Німеччина обговорить з США постачання зброї Україні та плани розміщення ракет у Європі

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус у понеділок їде до Вашингтона на зустріч з американським колегою Пітом Хегсетом, щоб уточнити питання постачання зброї Україні, плани розміщення ракет і кількість американських військ у Європі.

Про це повідомило Reuters.

Німеччина, як найбільша економіка Європи, останнім часом посилює свою роль у масштабному нарощуванні оборонних сил НАТО — найбільшому з часів Холодної війни, після багатьох років відставання у військових витратах.

В умовах побоювань європейських країн щодо можливої атаки росії та потенційного скорочення американських військ Німеччина послабила конституційні обмеження на борги, щоб до 2029 року досягти військових витрат на рівні 3,5% ВВП НАТО. Це збільшить оборонний бюджет з 95 мільярдів євро у 2025 році до 162 мільярдів у 2029-му.

Під час зустрічі в Пентагоні Пісторіус обговорить пропозицію Німеччини оплатити американські системи ППО Patriot для України. У неділю президент США Дональд Трамп оголосив, що США надішлють Україні ці ракети, а їхню вартість оплатить ЄС.

Німеччина вже передала Києву три установки Patriot, оскільки Україна зазнає потужних атак. Водночас європейські союзники стурбовані непередбачуваністю політики США щодо озброєнь. Трамп нещодавно підтвердив постачання оборонної зброї Україні та розглядає нові санкції проти росії, попри тимчасове припинення Пентагоном деяких поставок.

Пісторіус також прагне отримати підтвердження планів Вашингтона щодо тимчасового розміщення далекобійних ракет у Німеччині з 2026 року, зокрема Tomahawk і гіперзвукової зброї Dark Eagle. росія назвала це загрозою національній безпеці та заперечує побоювання НАТО щодо потенційної атаки.

Ще одним ключовим питанням стане перегляд глобальної військової присутності США, що може призвести до скорочення американських військ у Європі, де зараз служать близько 80 тисяч солдатів, з них 40 тисяч — у Німеччині. Європейці наполягають, щоб це скорочення було добре скоординоване, аби не створити прогалин, що зробили б НАТО вразливим перед росією.

Як писав "Ми-Україна" раніше, президент США Дональд Трамп заявив, що Штати передадуть Україні зенітно-ракетні комплекси Patriot для посилення її протиповітряної оборони.

Головне