Не тільки лампочки: ЄС передасть Україні 6000 сонячних панелей

Не тільки лампочки: ЄС передасть Україні 6000 сонячних панелей

В Україну надійде 6000 сонячних панелей від ЄС. Ця допомога матиме позитивний вплив на ціни за електроенергію для населення.

Про це розповів голова правління “Укренерго” Володимир Кудрицький в ефірі національного телемарафону “Єдині новини” на каналі “Ми-Україна”.

"Ці 6000 сонячних панелей - це пілотний проєкт, який допоможе нам у майбутньому опиратися не на великі електростанції, які є очевидними цілями для ворога, а спиратися на мережу менших електростанцій, які працюють на відновлювальній енергії. І відповідно така мережа і енергосистема є більш стійкою. Той енергомікс в результаті буде дешевшим для споживача і менш шкідливим для середовища", - розповів він.

Про передачу Україні майже 6000 сонячних панелей від ЄС на початку березня повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Такий подарунок нашій країні зголосилась зробити італійська ENEL.  Вона додала, що це лише перша партія панелей.

В Міненерго розповіли, що 5700 одиниць фотоелектричних систем потужністю 350 Вт кожна ми отримаємо до червня. 

“Поступова децентралізація енергосистеми України є запорукою її безпеки та стійкості до атак з боку росії. Реалізуючи цей курс, Міністерство енергетики буде спиратися на стимулювання розвитку зеленої енергетики. Зокрема сьогодні критично важливо розширити можливості для автономного живлення об’єктів, які забезпечують функціонування країни”, - прокоментував міністр енергетики Герман Галущенко.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Франція передасть Національній поліції України ДНК-лабораторію та пожежні автомобілі для ДСНС висотою понад 45 метрів.

Головне