Не лише Угорщина: новий пакет санкцій ЄС проти росії блокує ще одна країна, – Politico

Не лише Угорщина: новий пакет санкцій ЄС проти росії блокує ще одна країна, – Politico

Черговий пакет санкцій ЄС проти рф - вже 11-й від початку повномасштабного вторгнення, блокують дві країни-члени блоку. До Угорщини приєдналася Греція, пише Politico з посиланням на пʼятьох європейських дипломатів.

Причиною цього стало те, що Україна почала вводити санкції проти приватних компаній - "спонсорів війни", до їх переліку входять і європейські. Угорщина та Греція хочуть, щоб певні з внесених до "чорного списку" фірм з загального списку були виключені.

"Будапешт та Афіни втрутилися в роботу колективно, пов'язавши схвалення пакета з окремим складним питанням України. Київ склав список приватних компаній, які він називає "спонсорами війни", до якого входить низка європейських компаній. Дивна пара хоче, щоб деякі з їхніх компаній були виключені із цього списку, перш ніж вони погодяться на пакет санкцій", - пише видання.

Автори матеріалу наголошують, що питання санкцій проти рф і українського переліку "спонсорів війни" між собою не пов'язані. Таким чином, Греція з Угорщиною просто вирішили використати питання як політичний важіль, щоб вивести свої компанії зі списку.

Дипломати, з якими поспілкувалось видання, зазначають, що в ЄС дещо по різному сприймають Афіи та Будапешт. Рівень розчарування в останньому набагато вищий, зважаючи на попередні демарші країни та її проросійська лінія.

Як писав "Ми-Україна" раніше, раніше глава Єврокомісії Урсула фон део Ляєн розповіла про зміст 11-го пакету санкцій проти рф. Вона зазначила, що він містить обмеження проти низки іноземних компаній, які допомагають Москві ухилятись від запроваджених до цього обмежувальних заходів.

Головне