У Києві проводять навчання цивільного населення, Вчать, як поводитись у разі вибухів, штурму ворога чи як надавати першу медичну допомогу та евакуйовувати з поля бою. Більше розповів наш кореспондент.
Рука піднята догори означає "стоп рух". Бійці на навчаннях групами пересуваються та страхують один одного. Такі навчання на околицях столиці проходять регулярно. Охочих навчитись поводитись із зброєю, тактиці, медицині величезна кількість.
Олександр Дяченко – людина, яка навчає добровольців. За його словами, чим більше вони зараз отримують знань, тим більше шансів на виживання.
"У них повинен бути рефлекс на реакцію на контакт, рефлекс на поводження зі зброєю. Коли у них буде стресова ситуація, вони повинні це робити не думаючи", - сказав він.
Пройти такі навчання може будь-хто. Немає різниці, чи є військовий досвід. Головне – бажання і час, бо такі вишколи тривають два тижні.
"Це вчорашні токарі, пекарі, юристи, судді, прокурори. Це люди, які хочуть навчитись тримати зброю та боронити свою країну. Ми бачимо, що вони дуже мотивовані", - розповів начальник відділу підрозділів муніципальних підрозділів КМДА Ігор Хорт.
Один з тих, хто вирішив добровільно навчитись військової справи – Микола Жук, суддя Оболонського райсуду. Він вже навіть підписав контракт з ТРО. Каже, що не вірить у повторний наступ на Київ, але готовим треба бути:
"Все залежить від того, що тій дурній собаці стукне у голову. Неможливо передбачити дії, але якщо вони сунуться сюди, то ми їх зустрінемо так само, як і у лютому місяці минулого року. Ми дамо їм гідну відсіч".
Без жодних послаблень разом з чоловіками тренується Марія. Від початку повномасштабної війни займалася волонтерством, але цього їй здалося замало, тому записалася на такі навчання:
"Від того, наскільки ми будемо навчені та наскільки навчені люди поруч, залежить збереження мого життя та життя друзів".
Як писав "Ми-Україна" раніше, українські пілоти ще не почали навчання на винищувачах.