Науседа: Відмова НАТО від зобов’язань перед Україною - удар по довірі

Науседа: Відмова НАТО від зобов’язань перед Україною - удар по довірі

Президент Литви Гітанас Науседа застеріг, що невиконання НАТО своїх зобов’язань перед Україною завдасть серйозного удару по довірі до Альянсу.

Про це голова Литви розповів у інтерв’ю литовському радіо Žinių Radijas.

“Ми дуже чітко підкреслили текст щодо перспектив України в НАТО, принаймні на трьох останніх самітах НАТО. Тепер просто взяти його та прибрати - це дуже сильно зашкодить довірі до НАТО. Це буде величезним ударом по репутації НАТО”, - заявив Науседа.

Науседа закликав запросити Україну до участі в саміті НАТО в Гаазі, щоб Київ міг сам представити свою позицію. 

На думку литовського президента, для гарантій безпеки Україна має два шляхи: нарощувати власну обороноздатність або вступити до НАТО.

“Сильна українська армія навіть виражається в цифрах, приблизно 50 млрд євро, можливо, трохи більше, на рік. І питання в тому, чи справді західний світ готовий витрачати таку справді значну суму грошей щороку на цю мету”, – заявив Науседа.

При цьому варіанті щоразу потрібні складні політичні рішення від союзників для фінансування української армії.

“Ось чому членство в НАТО, ймовірно, є найдешевшим способом досягнення гарантій безпеки для України”, - сказав Науседа.

Він також прокоментував недавню розмову між російським диктатором Володимиром Путіним і президентом США Дональдом Трампом, висловивши переконання, що президент рф не зацікавлений у справжньому мирі.

Я переконаний, що він зовсім не зацікавлений у мирі. Потрібно чітко заявити, що якщо ми переконані, що росія підриває процес мирних переговорів, усі санкції тяжким чином впадуть на рф. Ми всі майже знаємо, кого тут звинувачувати і чому ці переговори не можуть розпочатися”, - наголосив Науседа.

Президент Литви підкреслив, що санкції мають залишатись жорсткими до моменту реального прогресу в мирному процесі. І хоча ЄС розгляне зміну санкційної політики, наразі таких підстав не існує.

Як писав "Ми-Україна" раніше, 20 травня президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Фінляндії Александром Стуббом.

Головне