Науковці з’ясували, з чого складається ядро Місяця

Науковці з’ясували, з чого складається ядро Місяця

Французькі науковці дізналися, з чого складається ядро Місяця. Як виявилося, воно насправді є твердою кульою, а щільність подібна до заліза.

Про це пише Science Alert.

Дослідники сподіваються, що це допоможе вирішити спірні питання тривалої дискусії про нутрощі Місяця, і допоможе краще вивчити історію супутника - а відповідно, і Сонячної системи.

Такі дослідження проводять за допомогою сейсмічних даних. Коли ці звукові хвилі, які створюють землетруси, відбиваються від різних внутрішніх частин планети чи супутника, це дає можливість зрозуміти, що розташоване в надрах небесного тіла та який склад мають ці внутрішні структури.

У результаті вчені з'ясували, що ядро Місяця дуже схоже на ядро Землі. Воно дійсно має зовнішню розплавлену рідку оболонку, але всередині розташоване не розплавлене, а тверде внутрішнє ядро. Учені вважають, що зовнішнє ядро має діаметр приблизно 720 км, а внутрішнє ядро — приблизно 516 км. Для порівняння, діаметр Місяця становить майже 3,5 тисячі кілометрів.

Як свідчить дослідження, внутрішнє ядро Місяця, що є твердою кулею, має майже таку ж щільність, як і залізо. Вчені оцінили щільність внутрішнього ядра супутника Землі приблизно в 7822 кг на кубічний метр.

Це відкриття також є важливим і для кращого розуміння еволюції нашого супутника.

Понад 4 млрд років тому, незабаром після появи, наш супутник мав сильне магнітне поле, як і Земля. Але приблизно 3,2 млрд років тому це магнітне поле почало зменшувати свою потужність і пізніше зникло. Те, з чого складається місячне ядро, має важливе значення для розуміння того, як і чому зникло магнітне поле Місяця, кажуть учені.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, у NASA знайшли спосіб видобувати кисень на Місяці.

Головне