У NASA знайшли спосіб видобувати кисень на Місяці

У NASA знайшли спосіб видобувати кисень на Місяці

Дослідники NASA вперше змогли отримати кисень із місячного ґрунту, що може стати критично важливою технологією для створення постійної колонії на Місяці.

Про це повідомляється на сайті NASA.

Учені зрозуміли, що місячний ґрунт або реголіт має у своєму складі сполуки, які теоретично можуть бути використані для виробництва кисню за допомогою сонячного випромінювання.

Для проведення дослідження вчені створили імітатор реголіту. Потім вони його опромінити потужним лазером, який у цьому експерименті замінив концентратор сонячної енергії. Досвід проводився всередині камери карботермічного відновлення (CaRD), яка створювалася для пошуку води на Місяці.

Під час нагрівання імітатора реголіту вчені виявили чадний газ (CO), який потім може бути перетворений на чистий кисень.

"Ця технологія може виробляти на поверхні Місяця в кілька разів більше власної ваги кисню на рік, що забезпечить стійку присутність людини та місячну економіку", — каже керівник проєкту Аарон Паз.

На Землі такі реактори використовуються для виробництва чадного та вуглекислого газу, який потім використовується у виробництві, наприклад, сонячних панелей. Це був перший експеримент, у якому моделювалося використання такого пристрою на Місяці.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, у NASA показали захопливе відео обертання МКС. Ролик має високу якість і триває майже годину, а на тлі звучить спокійна музика.

Кадри зняті під час двох експедицій МКС між березнем 2022 і 2023 років на висоті понад 400 кілометрів над Землею.

Головне