В Мін'юсті пояснили, як українським громадянам зареєструвати дітей, які народились на тимчасово окупованих росіянами територіях України. Керівник центрального управління відомства Кирило Міненко в ефірі "Ми-Україна" перерахував усі доступні для цього способи.
"Загалом якщо дитина народилась на тимчасово окупованій території або на території, з якої важко виїжджати і де на цю мить відбуваються військові дії і це небезпечно, є декілька механізмів, щоб маля було зареєстроване", - зазначив він.
- Найлегший спосіб - самостійно подати заяву через портал "Дія". Він може бути застосований у разі, якщо народження відбулося в медичній установі і був виданий електронний медичний документ. У цьому випадку батьки мають змогу через цифровий електронний підпис зареєструвати дитину, свідоцтво буде електронним і з'явиться на порталі.
- У разі якщо медзаклад не підключений до електронної системи і знаходиться на окупованій території потрібно отримати документи щодо народження дитини. Якщо документи будуть видані українського зразка, їх треба відсканувати або сфотографувати та направити на електронну адресу на сайті Мін'юсту. Після цього буде здійснена державна реєстрація народження дитини, заявники на свою пошту отримають електронну копію свідоцтва.
- У випадку, якщо відсутня змога отримати документи про народження українського зразка, потрібно звертатися до суду.
"Людям потрібно до суду звертатись не виключно фізично, тобто перетнути лінію розмежування і йти до суду на неокупованій території, можна це зробили через державну систему "Електронний суд". Треба подати відскановані/сфотографовані документи , підписати заяву електронним цифровим підписом і отримати свідоцтво вже на підставі рішення суду. Суд такі заяви розглядає негайно", - розповів Міненко.
Як писав "Ми-Україна" раніше, за минулий рік на окупованих росією українських територіях на світ з’явилось щонайменше 7000 дітей.