Найманці, воєнні злочинці чи актори: хто насправді був у масовці Путіна під час новорічного звернення 

Найманці, воєнні злочинці чи актори: хто насправді був у масовці Путіна під час новорічного звернення 

OSINT-аналітикам проєкту evocation.info вдалось ідентифікувати кожного росіянина, який стояв за спиною російського диктатора Путіна під час проголошення ними новорічного привітання. Як виявилось, кого тільки не було у кадрі - і представники спецслужби, і колишні військові, і фіктивно призначені на посади у військових структурах. При цьому жодного "простого російського солдата", як писали пропагандисті ЗМІ, з-поміж облич для фону не виявилося.

Новорічне привітання Путіна: чим запам’яталось

Цьогорічне привітання Путіна разюче відрізняло від усіх передніх. "Звучав звичайний набір пропагандистських штампів та старечого ідіотизму", пишуть дослідники. Увагу привернув лише незвичний фон: замість Кремля та святкових атрибутів за спиною диктатора вишикували масовку з людей у військовій формі. 

"Звичайно, це не випадкові люди. Всі ми пам'ятаємо, що у “президент рф” була гостра фаза параної в розпал пандемії COVID-19. Він максимально ізольовувався від живих людей, а стояти поруч із «тілом першого» було  дозволено лише тим, хто пройшов строгий карантин та здав усі необхідні аналізи”, - йдеться у дослідженні. 

Кого дослідники ідентифікували на відео 

 • Майор Євген Волков - кадровий військовий. Бере участь у війні проти України з 2014 року. Має орден “За мужність”.
 •  Старший лейтенант Олександр Гвоздеров - пішов в армію у 2012 році, служить у ВМФ чи морській піхоті. Нагороджений орденом Мужності за участь у «спеціальній військовій операції». 
 • Майор Дмитро Мирон - уродженець Молдови, приєднався до терористів «ЛНР» у 19 років. Нині командує розвідротою 7-ї окремої мотострілецької бригади 2-го армійського корпусу. Мирон отримав орден Мужності за участь у «спецоперації» та звання «Герой ЛНР». 
 • Підполковник Анатолій Смердов - заступник командира 138-ї окремої гвардійської мотострілецької бригади. У ЗМІ прославився після того, як погрожував солдату термінової служби «вибити йому зуби», «вдарити прикладом по голові» та «посадити в яму» за відмову від участі в «спецоперації». Ймовірно за це і був нагороджений орденом Мужності.
 • Старший лейтенант Юрій Шнейдер - служить у Південному військовому окрузі. Його також було нагороджено Орденом Мужності за участь у «спеціальній військовій операції».
 • Майор Юсупов Шаміль - брав участь в окупації Криму у 2014 році у званні єфрейтора, на посаді старшого стрільця 1-го реактивного артилерійського взводу 18-ї окремої мотострілецької бригади.  На початку повномасштабного вторгнення рф був у гаубичному самохідно-артилерійському дивізіоні 136-ї окремої мотострілецької бригади 58-ї армії (в/ч 63354). Нагороджений орденом Мужності за вбивства мирних жителів та знищення громадянської інфраструктури.
 • Підполковник Фарід Абдразаков - у 2019 році постав перед судом за порушення антикорупційного законодавства, але справу було припинено «через малозначність правопорушення». Нині Абдразаков служить заступником командира 12-ї окремої інженерної бригади (в/ч 63494, п. Алкіно-2). Нагороджений медаллю Суворова, медаллю "За бойові заслуги" І ступеня, орденом "За бойові заслуги".
 • Лейтенант Іван Пазлієв - випускник Ставропольського президентського кадетського училища, учасник вторгнення російських військ до Грузії у 2008 році. 
 • Старшина Інга Царукаєва - служить у Південному військовому окрузі. За які заслуги вона отримала медаль Суворова – можна лише здогадуватись, пишуть аналітики. 
 • Рядовий Олександр Амелін - наймедійніший «герой» масовки. Вирушив воювати проти України «добровольцем» у листопаді 2022 року, служачи у розвідувальному підрозділі БАРС «Каскад». До цього він був куратором петербурзького відділення Добровольчої роти та начальником Центрального штабу «Молодої гвардії Єдиної росії». Активно веде  сторінки у соцмережах та на YouTube. За участь у війні отримав орден Мужності.
 • Лейтенант Денис Аносов - служить у Південному військовому окрузі. Захоплюється активним відпочинком та спортом. Що спонукало його вирушити до чужої країни, щоб вбивати жінок і дітей, неясно. Нагороду за втрачену совість, здоров'я і, цілком можливо, життя Аносов отримав орден Мужності.
 • Генерал-майор Корнєв Олександр - брав участь у каральній операції на Північному Кавказі. Нині служить командиром 7-ї гвардійської десантно-штурмової дивізії та проживає у гуртожитку у селищі Новий Дім Костромської області. Замість нормальної оселі генерал-майор отримав до свят медаль ордену Олександра Невського.
 • Капітан Сидоренко Ганна - найсуперечливіший персонаж у списку. Після виходу в ефір новорічного звернення Путіна, користувачі соціальних мереж вирішили, що жінка за його спиною — Лариса Сергухіна, «героїня» багатьох пропагандистських роликів за участю “кремлівського ліліпута”. Однак аналіз показав, що це не так. Сидоренко нині очолює медичну службу 71-го мотострілецького полку. За участь у «спецоперації» вона отримала Орден Мужності.
 • Єфрейтор Тимофій Матвєєв - служить мехводом танка Т-72БЗ окремого танкового батальйону 76-ї десантно-штурмової дивізії. Матвєєву надано звання Героя рф «за неодноразові прояви мужності та героїзму».
 • Лейтенант Валентина Короленко -  значиться в медичній службі 76-ї десантно-штурмової дивізії. Її було нагороджено медаллю «За порятунок полеглих».
 • Полковник Шишкін Віталій - служить командиром 559-го бомбардувального авіаполку 1-ї змішаної авіаційної дивізії ВПС рф. Літаки цієї частини активно бомбили Харків у перші місяці повномасштабного вторгнення. Пізніше вони базувалися у селищі Гвардійське, Крим. 17 серпня після вибухів на військовому аеродромі вцілілі літаки були переправлені до Росії, а Шишкін отримав орден «За заслуги перед Батьківщиною» І ступеня.

Решта персонажів із масовки Путіна взагалі не публічні, і про них майже немає жодної інформації в інтернеті. В дослідженні вказано, що це звичайні статисти.

Як писав "Ми-Україна" раніше, на росії скасували відстрочку при мобілізації для батьків багатодітних сімей із трьома дітьми.

Головне