Найближчим часом води в Криму не буде: Північнокримський канал щогодини міліє на 15-20 см

Найближчим часом води в Криму не буде: Північнокримський канал щогодини міліє на 15-20 см

В тимчасово окупованому Криму через підрив дамби Каховської ГЕС вже виникли проблеми з водою, однак зовсім скоро вона може зникнути повністю. Про це заявив представник Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв.

За його словами, найближчим часом у Північнокримському каналі взагалі не залишиться води, адже щогодини її рівень падає на 15-20 см.

"Це свідчить, що найближчим часом води в каналі не буде", - наголосив Барієв.

Він також зазначив, що вже у низці міст на півострові запровадили обмеження подачі води.

"Окупанти звернулися до населення, щоб запасалися питною водою, почали постачати воду за графіком. Було обмеження подачі води у Сімферополі, Керчі, Феодосії, Джанкої - ці міста отримували воду саме із Північнокримського каналу. Також обмежують подачу води у маленьких населених пунктах. Проблеми з водою є і в Євпаторії", - розповів Барієв.

При цьому він додав, що окупанти пояснюють проблеми з відсутністю води засухою та ремонтними роботами.

"Але за останні місяці в Криму було багато опадів. Окрім того, люди бачать, що після підриву Каховської ГЕС якість води стала гіршою, знизився тиск", - наголосив представник Меджлісу.

Як повідомляли "Ми-Україна", міністр екології Руслан Стрілець заявив, що внаслідок підриву Каховської ГЕС рівень води водосховища на території Нацпарку “Кам’янська Січ” знизився на чотири метри. Також він додав, що береги Каховського водосховища десятиліттями будуть не придатні для існування всього живого.

Головне