На Київщині начальник військової частини вимагав гроші з підлеглих за оформлення відпусток

На Київщині начальник військової частини вимагав гроші з підлеглих за оформлення відпусток

Співробітники ДБР повідомили про підозру керівнику одного з підрозділів військової частини на Київщині, який отримував гроші за надання послуг з оформлення відпусток, матеріальної допомоги та інших соціальних послуг.

Про це повідомила пресслужба ДБР.

Протягом періоду з жовтня 2022 року по червень 2023 року цей посадовець отримав понад 160 тис. гривень від 26 підлеглих. Він пропонував свої послуги за плату ще при отриманні відповідних документів від підлеглих.

Офіцер отримував від 1,5 до 5 тис. гривень від підлеглих за оформлення виплати матеріальної допомоги та грошей на відпочинок. Сума хабаря залежала від посади військовослужбовця та суми виплати. При цьому посадовець не мав скрупулів отримувати неправомірну вигоду на свою банківську карту.

Йому пред'явлено звинувачення у зловживанні службовим становищем (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

За цією статтею передбачена покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Нагадаємо, у ДБР розповіли про найпоширеніші схеми корупції у ТЦК.

Минулого тижня було виявлено співробітника ТЦК на Одещині, який отримав хабар від чоловіка у розмірі 7 тисяч доларів. Начастіше в ТЦК за певну суму грошей можуть запропонувати громадянам знятися з військового обліку, тобто отримати білий квиток.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у Третій окремій штурмовій бригаді (ОШБр) заявили, що їхні військовослужбовці були терміново перегруповані для підсилення українських військ у районі Авдіївки.

Головне