МОН змінює правила вступу до аспірантури у 2024 році: Лісовий розповів про оновлення

МОН змінює правила вступу до аспірантури у 2024 році: Лісовий розповів про оновлення

В Україні змінили правила вступу до аспірантури. Відповідне рішення ухвалило Міністерство освіти і науки, повідомив очільник відомства Оксен Лісовий.

"Не є таємницею, що в останні два роки стрімко зросла кількість чоловіків-студентів призовного віку, які раптом згадали, що їм треба друга чи третя вища освіта, аспірантура чи докторантура.

Жага до знань - це чудово. Фіктивне навчання - ні. Тож змінюємо правила вступу на аспірантуру у 2024", - зазначив міністр освіти.

Водночас він оприлюднив нові правила вступу до аспірантури у 2024 році

  • ЄВІ залишається. Прохідний бал в частині ТЗНК  160. Це обовʼязково для допуску до вступних випробувань.
  • Іноземна мова складається і є обовʼязковою для вступу до магістратури, однак не обовʼязкова для допуску до вступу до аспірантури. 
  • Вступити на контракт до аспірантури можна буде лише на заочну або вечірню форми, які не дають право на відстрочку. Тобто робиться акцент на якість освіти.
  • Пріоритетом стане денна форма навчання, задля чого збільшується кількість місць на бюджеті – з 3200 до 7000 (аби "не відрізати" можливість вступу для справжніх, вмотивованих та здібних).


"Те, що система освіти стала такою "дірою" для ухилянства свідчить про симптоми її занедбаності. І саме тому ми розпочали її комплексну трансформацію. Бо якість освіти і цінності, які плекаються в цій системі, мають значення. Не можна жити у світі подвійних стандартів, де одні захищають свободу, правду, гідність і справедливість. А інші чинять навпаки і ще й навчають дітей перших. Так не повинно бути", - наголосив Лісовий.

Водночас він зазначив, що до початку повномасштабної війни щороку на аспірантуру (бюджет і контракт) вступали близько 7-8 тисяч людей. Цьогоріч на вступ до аспірантури і магістратури претендують 246 189 осіб,  79% з них або 91 561 осіб - це чоловіки.

Як повідомляли "Ми-Україна", в українських університетах з 2022 року фіксують стрімке зростання вступників в аспірантуру, зокрема помітно зросла частка чоловіків призовного віку, зокрема з 30 років.

Головне

Ірина Фаріон померла в лікарні Львова після скоєного на неї замаху. Про це повідомили в пресслужбі Першого медичного обʼєднання Львова, передає кореспондентка телеканалу "Ми-Україна" Олександра Стасишин.