МОН: Україна - єдина країна у світі, яка під час активної фази бойових дій не зупиняла освітній процес

МОН: Україна - єдина країна у світі, яка під час активної фази бойових дій не зупиняла освітній процес

Повномасштабна війна, яку рф розв'язала проти України торік у лютому, не змогла перервати освітній процес в країні. Наша держава стала єдиною в історії людства, яка під час активної фази боїв не зупиняла навчання.

Про це в ефірі марафону "Єдині новини" на телеканалі "Ми-Україна" розповів заступник міністра освіти і науки України Андрій Вітренко.

"Цей навчальний рік ми можемо характеризувати як складний. Система освіти має працювати, щоб забезпечувати обороноздатність нашої країни. Цього року ми зустрілись з такими викликами, з якими досі ніколи не зустрічались: безпековий виклик, "блекаути", терористичні атаки. Освітяни на них відреагували дуже гідно і показали, що українська освіта є стійкою та сталою. Україна була, є і буде, тому що є високоякісна українська освіта. Я дуже пишаюся всіма нашими вчителями та здобувачами освіти, які попри складний час зробили все те", - наголосив він.

Вітренко додав, що на початок навчального року 2022/23 захисні укриття були у 60% навчальних закладів, то по його завершенню їхня частка зросла до 75%.

Як писав "Ми-Україна" раінше, в Україні триває масова перевірка споруд цивільного захисту населення. Її було ініційовано після загибелі у Києві трьох людей, які не змогли потрапити до замкненого укриття місцевої лікарні. Це сталось під час нічної ракетної атаки рф на столицю 1 червня, поміж загиблих 9-річна дитина.

За даними ДСНС, станом на 18 годину 3 червня 2023 року по Україні було здійснено комісійне обстеження 16 571 укриттів, з яких зачиненими виявились 817 та не придатними до використання 3 048.

Головне