Міністерство освіти і науки України затвердило основні засади та процедури прийому абітурієнтів під час вступної кампанії у 2024 році.
"МОН затвердило порядки прийому на навчання для здобуття вищої та фахової передвищої освіти у 2024 році", - ідеться у повідомленні.
Серед деяких суттєвих змін, зокрема:
- Конкурсний добір на навчання для здобуття ступеня вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти здійснюється за результатами ЗНО 2021 року та/або вступних випробувань 2022-2024 років.
- З 2024 року не проводитиметься набір вступників для здобуття ступеня вищої освіти молодшого бакалавра.
- НМТ міститиме чотири предмети, з яких три - українська мова, історія України та математика - є обов’язковими. Натомість право вибору ще одного предмета залишається за вступником.
- Конкурсний бал для вступу на основі ПЗСО та НРК5 не може бути менше ніж 150 балів для спеціальностей галузей знань 08 "Право", 28 "Публічне управління та адміністрування", 29 "Міжнародні відносини", спеціальностей 221 "Стоматологія", 222 "Медицина", 226 "Фармація, промислова фармація", 228 "Педіатрія" галузі знань 22 "Охорона здоров'я".
- Діятиме заборона позаконкурсного вступу навіть на контракт за всіма спеціальностями і рівнями вищої освіти.
Буде проведено Єдиний державний кваліфікаційний іспит (ЄДКІ) з бакалаврату. Тобто для вступників низки спеціальностей на магістратуру будуть враховуватися результати ЄДКІ. - Для випускників коледжів діятиме норма, що для вступу у заклади вищої освіти необхідно буде скласти НМТ або подати результати ЗНО за 2021 рік.
Позаконкурсний вступ навіть на контракт за всіма спеціальностями і рівнями вищої освіти скасовується на вимогу Державної антикорупційної програми.
Також деякі зміни стосуються вступу до закладів професійної вищої освіти у 2024 році. Зокрема, вступники можуть подати разом з усіма основами надходження до п'яти заяв на бюджет і до п'ятнадцяти заяв за всіма джерелами фінансування.
Як писали "Ми-Україна" раніше, міністр збройних сил Франції Себастьєн Лекорню оголосив у понеділок,18 березня про новий цикл виробництва ядерної зброї. Про це повідомило видання Euractiv.
У матеріалі йдеться про те, що згідно з даними з відкритих джерел, наразі країна має 290 ядерних боєголовок, що забезпечує їй четверте місце у світовому рейтингу після росії, США і Китаю.