Міноборони створює полігони для тестування новітніх технологій розмінування: що відомо

Міноборони створює полігони для тестування новітніх технологій розмінування: що відомо

Міністерство оборони України ініціює створення екосистеми полігонів для тестування новітніх технологій розмінування, аби прискорити гуманітарне розмінування. Так як близько 139 000 км² території України наразі є потенційно забрудненою вибухонебезпечними предметами.

Про це повідомляє оборонне відомство.

За їхньою інформацією, це дасть змогу прискорити впровадження інноваційних рішень у цій сфері.

“Ми створюємо не просто полігони чи бази даних – ми формуємо нову екосистему безпеки, де кожна інновація проходить реальні випробування, а кожне рішення має підтримку фахової спільноти. Це - системна інфраструктура, яка працює на життя”, - зазначив начальник Головного управління протимінної діяльності Руслан Берегуля.

Зазначається, що екосистема полігонів матиме гібридну модель взаємодії. 

“Це означає синхронізацію державних, освітніх, виробничих і операторських майданчиків для тестування новітніх рішень”, - пояснили в Міноборони.

Ініціатива передбачає створення спеціалізованих полігонних зон (для вибухових, водних, динамічних випробувань), лабораторної та аналітичної бази для досліджень і випробувань, освітнього центру підготовки фахівців, включно з міжнародними тренінгами, платформи для тестування та допуску нових технологій до застосування.

“Комплекс дозволить прискорити впровадження технологій, посилити якість навчання операторів, забезпечити серйозну наукову підтримку інновацій, і стане спільним майданчиком для взаємодії держави, бізнесу, науки та міжнародних організацій”, - додали в МО.

Як писав “Ми-Україна” раніше, міністерство оборони України дозволило до експлуатації універсальний наземний роботизований комплекс “Гулівер”, який розробили українські інженери для виконання завдань у складних умовах на фронті.

Головне