Масштабна корупція на митниці у чотирьох областях України — правоохоронці викрили злочинні схеми

Масштабна корупція на митниці у чотирьох областях України — правоохоронці викрили злочинні схеми

Служба безпеки України у взаємодії з Офісом Генпрокурора, ДБР, Національною поліцією та БЕБ провела масштабну спецоперацію, спрямовану на викриття злочинних схем на митниці у Києві та трьох прикордонних областях.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

Протягом доби затримано високопосадовця Держмитслужби у столиці, який, за даними слідства, організував схеми ухилення від мобілізації та сприяв нелегальній міграції. Чиновник оформлював військовозобов’язаних як "публічних дипломатів" у громадській організації, пов’язаній із міжнародною структурою, що дозволяло їм уникати мобілізації. Також він отримував хабарі від мігрантів із Близького Сходу за сприяння у виїзді до ЄС та уникнення депортації. Разом із посередником йому готують підозри за трьома статтями ККУ.

Крім цього, в Одесі виявлено чотирьох посадовців, які вимагали гроші за вивезення товарів та оформлення продукції без сплати мит. У Волинській області зафіксовано зловживання при безмитному імпорті авто, що завдало державі збитків щонайменше на 2,7 млн грн. У Чернівецькій — митники сприяли контрабандному вивезенню понад 250 ящиків цигарок до ЄС на 11 млн грн.

Ці викриття стали частиною системної роботи СБУ із захисту прикордонної інфраструктури та недопущення впливу іноземних спецслужб, нелегальної міграції, контрабанди зброї, наркотиків та інших загроз національній безпеці. За перше півріччя 2025 року, за матеріалами СБУ, Держмитслужба оформила 113 протоколів, що дозволило донарахувати понад 157 млн грн до бюджету, вилучено контрабанди на суму понад 62 млн грн. Водночас СБУ супроводжує понад 800 кримінальних проваджень, пов’язаних зі злочинами на кордоні.

Розслідування у щойно викритих справах тривають за кількома статтями ККУ, серед яких перешкоджання ЗСУ, хабарництво, зловживання впливом, контрабанда, шахрайство та зловживання службовим становищем. Підозрюваним загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна. Заходи проводились під процесуальним керівництвом Генпрокуратури та регіональних прокуратур Одещини, Волині та Буковини.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Державне бюро розслідувань повідомило про підозру колишньому в.о. керівника департаменту Міністерства оборони, відповідального за закупівлі та ресурсне забезпечення. За даними слідства, його службова недбалість призвела до втрат державного бюджету на понад 340 мільйонів гривень. 

Головне