Макрон закликав Європу "прокинутись" на тлі приходу до влади Трампа

Макрон закликав Європу

Президент Франції Емманюель Макрон закликав європейські країни посилити оборонний потенціал та знизити залежність від США у питаннях безпеки. Про це він заявив 20 січня, виступаючи перед військовими у Командуванні цифрової та кіберпідтримки армії на заході Франції, пише NewsWeek.

Французький лідер підкреслив необхідність "стратегічного пробудження" Європи в контексті можливих змін у зовнішній політиці Вашингтона після повернення в Білий дім Дональда Трампа. Макрон поставив низку гострих питань щодо готовності європейських країн до потенційної зміни американської військової стратегії.

"Що ми робитимемо завтра в Європі, якщо наш американський союзник виведе свої військові кораблі з Середземного моря? Якщо вони відправлять свої винищувачі з Атлантичного океану в Тихий океан?" – запитав він.

Окремим пунктом його виступу стала ситуація в Україні. Макрон закликав європейських лідерів забезпечити надійну підтримку Києва для зміцнення його позицій у можливих мирних переговорах. За його словами, Україна має отримати гарантії, які унеможливлять поновлення військових дій на її території.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інавгурація 47-го президента США Дональда Трампа: онлайн-трансляція

Президент Франції також торкнувся теми стратегічної значущості Арктичного регіону, зокрема Гренландії.

Заяви Макрона пролунали на тлі попередніх обіцянок Трампа звершити конфлікт "за добу" або в найближчому майбутньому. При цьому призначений  ним спецпредставник США з питань України Кіт Келлог припускає, що мирні переговори можуть розпочатися вже через 100 днів.

Нагадаємо, 13 січня президент Володимир Зеленський провів розмову зі своїм французьким колегою Макроном. Говорили зокрема і про питання розміщення контингентів партнерів в Україні.

Як писав "Ми-Україна" раніше, 20 січня Трамп склав президентську присягу, завершивши своє історичне повернення до Білого дому. Після цього він проголосив традиційну промову, яка тривала майже рівно 30 хвилин. У ній він торкнувся питань питань міграції, нових мит, енергетики, промисловості, космосу, Панамського каналу та Мексиканської затоки. Про Україну прямо він не згадував, але заявив про своє бажання виступати в ролі миротворця у світі.

 

Головне