В Україні активізувались шахраї, які обирають за ціль сім'ї українських військовослужбовців. Злочинці експлуатують емоції родин, обіцяючи допомогу у звільненні полонених або пошуку зниклих безвісти, попереджає Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець
"Зловмисники, як хижаки, полюють на надії та страхи родин наших воїнів", - заявив омбудсман.
За його словами, шахраї маскуються під волонтерів, журналістів, представників державних структур і навіть країни-агресора, вимагаючи гроші за нібито надання інформації або організацію зв'язку з рідними.
Як захистись від шахраїв: рекомендації від Офісу омбудсмана
- Ретельно перевіряти джерела інформації.
- Не розголошувати особисті дані незнайомцям, особливо в соціальних мережах.
- Уникати будь-яких фінансових пропозицій, пов'язаних із "визволенням" чи "допомогою".
- Пам'ятати, що офіційні органи та волонтерські організації ніколи не вимагають грошей за допомогу.
У разі отримання підозрілих пропозицій Лубінець закликав негайно звертатися до Координаційного штабу, Об'єднаного центру з пошуку та звільнення полонених при СБУ та кіберполіції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський: Із поверненням "азовців" із полону є труднощі
Нагадаємо, у День Незалежності України додому повернулися 115 військових, зокрема з Національної гвардії, Збройних Сил, Військово-морських сил та Державної прикордонної служби.
Як писав "Ми-Україна" раніше, омбудсман Дмитро Лубінець висловив надію, що обміни військовополоненими між Україною та росією стануть регулярними. Він зазначив, що Київ докладає всіх зусиль, щоб ці обміни відбувалися щотижня.