Коронація Чарльза III: коли і де дивитися трансляцію церемонії

Коронація Чарльза III: коли і де дивитися трансляцію церемонії

У Великій Британії сьогодні відбудеться коронація Чарльза III та його дружини Камілли. Розпочнеться коронація о 13:00 за київським часом. Церемонія сходження на престол монарха Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії відбудеться вперше з 1953 року.

Наживо подію транслюватимуть на каналі The Royal Family в Youtube 6 травня.

Церемонія обіцяє стати найдорожчою в історії. Однак вона буде менш пишною, ніж попередня коронація 70 років тому, коли на престол зійшла мати нового монарха Єлизавета ІІ.

Коли пройде церемонія

У Лондоні урочистості розпочнуться з самого ранку:

  • О 08:00 (за київським часом) відкриють оглядові майданчики для глядачів за маршрутом церемонії в Гайд-парку, Грін-парку та Сент-Джеймс-парку, вздовж торгового центру та Уайтхолла.
  • Процесія з королівською каретою у супроводі сотень військових вирушить до Вестмінстерського абатства о 12:20. В абатстві церемонії проводяться з 1066 року.
  • В абатстві служба розпочнеться 13:00. Під час неї монарх буде представлений народу, дасть клятву, пройде етапи помазання, інвеститури та зійде на престол.
  • Близько 16:30 церемонія завершиться привітанням монарха з балкона Букінгемського палацу та прольотом авіації військово-повітряних сил.

На церемонії будуть присутні 2000 високопоставлених гостей. Для мешканців та гостей Лондона встановлять 30 екранів, на яких транслюватимуть урочистості.

Перша леді Олена Зеленська також візьме участь у коронації.

Загалом буде залучено близько 6000 військовослужбовців британських збройних сил.

На службі Чарльз III одягне корону Святого Едуарда, яка була виготовлена в 1661 році. Вона важить 2,2 кілограма і зроблена з чистого золота.

Як Чарльз III став королем

Принц Чарльз автоматично успадкував титул своєї матері – королеви Єлизавети II. 8 вересня минулого року вона померла в замку Балморал у віці 96 років.

Через два дні спеціальна Рада зі вступу в престол проголосила новим сувереном її старшого сина.

Новий монарх отримав ім'я Чарльз III і офіційно приступив до виконання своїх обов'язків з 10 вересня 2022.

Чарльз III був оголошений королем у віці 73 років, таким чином ставши найстарішим монархом на момент початку правління за всю історію Великої Британії.

Його дружина Камілла здобула титул королеви-консорту. Вона також буде коронована під час церемонії 6 травня у Вестмінстерському абатстві.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, у тимчасово окупованому Криму у суботу, 6 травня, прогримів вибух.

Головне