Комісія Мінкульту обстежила ще три приміщення в Києво-Печерській лаврі (фото)

Комісія Мінкульту обстежила ще три приміщення в Києво-Печерській лаврі (фото)

У Києво-Печерській лаврі продовжує працювати комісія Мінкульту та фіксувати стан будівель, яке тривалий час орендувала у Заповідника УПЦ МП. Цього разу оглядали Ближні печери.

Про це повідомив міністр культури України Олександр Ткаченко.

“Комісія МКІП у Лаврі продовжує працювати. Вона здійснила огляд трьох пам’яток (двох національного, однієї – місцевого значення). А саме – майна корпусу 37, 37а, 38 – галерея до Ближніх печер, Дзвіниця на Ближніх печерах, Вхід до Галереї Ближніх печер”, – написав міністр.

За його словами, двері будівель були замкнені, тому в присутності в.о. генерального директора Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” за допомогою відповідних засобів технічні працівники забезпечили доступ комісії до зазначених приміщень.

“Зазначені об’єкти є пам’ятками архітектури національного значення та місцевого, складовими пам’ятки національного значення Ансамблю Києво-Печерської лаври та складовими об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Стан об’єктів видно на фото. Крім того, ознак вжиття орендарем протипожежних заходів не зафіксовано”, – написав Ткаченко.

Уряд визнав розпорядження Кабміну України від 11 липня 2013 р. про безоплатну передачу будівель та майна Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі у користування УПЦ таким, що втратив чинність. УПЦ МП зобов'язали залишити територію Києво-Печерської лаври чи перейти до помісної ПЦУ.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, Болгарія тимчасово заборонила імпорт продовольства з України.

Головне

Ірина Фаріон померла в лікарні Львова після скоєного на неї замаху. Про це повідомили в пресслужбі Першого медичного обʼєднання Львова, передає кореспондентка телеканалу "Ми-Україна" Олександра Стасишин.