ЄС, Росія і США провели переговори за кілька днів до одноденної війни в Карабаху – Politico

ЄС, Росія і США провели переговори за кілька днів до одноденної війни в Карабаху – Politico

ЄС, Росія і США провели переговори за кілька днів до одноденної війни в Карабаху. Про це пише видання Politico.

Зустріч є "рідкісним, хоча й невдалим контактом" між Москвою та Заходом щодо серйозних безпекових проблем після того, як вторгнення росії в Україну "підірвало регулярну дипломатію".

Зустріч відбулася 17 вересня у Стамбулі. Сторони намагалися чинити тиск на Азербайджан, аби змусити країну припинити дев’ятимісячну блокаду Нагірного Карабаху та дозволити прохід конвоям гуманітарної допомоги з Вірменії.

За словами співрозмовника видання, зустріч була зосереджена на тому, "як змусити криваві вантажівки рухатися" та забезпечити поставки продовольства та палива для понад 100 000 жителів.

Нагадаємо, перші цивільні судна скористалися тимчасовим коридором 16 вересня. Йдеться про два кораблі, які транспортуватимуть українське зерно до країни Африки та Азії. За словами віцепрем’єра із відновлення – міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова, судна були завантажені майже 20 тис. тонн пшениці.

Як писав "Ми-Україна" раніше, задля нарощування обсягів експорту та скорочення часу на транзит перевірки українських аграрних вантажів було вирішено перенести з польського кордону до порту Клайпеди (Литва). Йдеться про ветеринарний, санітарний та фітосанітарний контроль.

 

Головне