ЄС посилює захист дітей: нова угода заборонить небезпечні хімікати в іграшках

ЄС посилює захист дітей: нова угода заборонить небезпечні хімікати в іграшках

Європейський Союз зробив важливий крок у напрямку посилення безпеки дитячих іграшок. У четвер, 10 квітня 2025 року, 27 країн-членів блоку спільно з Європейським парламентом досягли угоди щодо заборони використання шкідливих хімічних речовин та ендокринних руйнівників у дитячих іграшках. Про це повідомляє видання Le Figaro.

Нові правила значно посилять захист здоров'я дітей, які є найуразливішими споживачами.

"Правила ЄС щодо безпеки іграшок є одними з найсуворіших у світі, але ми повинні залишатися пильними, адаптуючи правила до нових ризиків і забезпечуючи дотримання стандартів безпеки для всіх іграшок, незалежно від того, вироблені вони в Європі чи за кордоном", — зазначив міністр технологій Польщі Кшиштоф Пашик.

Заборона "вічних хімікатів"
Ключовим пунктом угоди є заборона використання PFAS — групи синтетичних хімічних сполук, відомих як "вічні хімічні речовини" через надзвичайно повільний розклад у природі. Документ передбачає винятки лише у випадках, коли ці речовини повністю недоступні для дітей.

Дослідження показують, що тривалий вплив навіть незначних концентрацій PFAS може спричиняти серйозні проблеми зі здоров'ям, включаючи:

  • Ураження печінки
  • Підвищений рівень холестерину
  • Ослаблення імунітету
  • Зниження ваги немовлят при народженні
  • Розвиток деяких видів раку
  • Боротьба з ендокринними руйнівниками

Окрім PFAS, нові правила також забороняють використання ендокринних руйнівників — речовин, які втручаються в роботу гормональної системи та можуть негативно впливати на розвиток дитини.

"Новий регламент щодо безпеки іграшок посилає потужний сигнал: для захисту наших дітей, для чесної конкуренції та для Європи як місця для ведення бізнесу", — заявила авторка документа, німецька депутатка Європарламенту Маріон Вальсманн.

Вона також підкреслила актуальність нових правил, зазначивши, що кожен п'ятий продукт, вилучений з ринку ЄС як небезпечний, був іграшкою.

Нова угода набуде чинності після офіційного затвердження країнами-членами ЄС та Європейським парламентом.

Як писали "Ми-Україна" раніше, спікерка Державного департаменту США Теммі Брюс заявила, що Вашингтон розглядає припинення вогню як єдину прийнятну тему для дипломатичних контактів з росією на даному етапі.

Головне